Turgutlu Tapu’da soruşturma başlatıldı, müdürlük açıklama yaptı (ÖZEL HABER)

  • Haberin Tarihi: 18 Ekim 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu Tapu’da soruşturma başlatıldı, müdürlük açıklama yaptı (ÖZEL HABER)

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz günlerde Tapu Müdürlüğünde usulsüz satışlar yapıldığı iddiaları gündeme gelmişti. Konuyla ilgili olarak Turgutlu Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğü bir yazılı açıklama yaparak müfettiş aracılığı ile soruşturma başlatıldığını açıkladı. Müdürlük sahte evraklarla işleM yaptırıldığını ifade ederken gerekli araştırma ve soruşturmanın sürdürüldüğü dile getirdi.

Sahtecilik işlemi hakkında Tapu Müdürlüğünde görevli personel yada personellerin açığa alındığı gibi iddialar kamu oyunda geniş yer bulurken Turgutlu Tapu Müdürlüğü konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Yazılı açıklamada;” 171 yıllık geçmişiyle kurumumuz ülkemizin en önemli ve en güvenilir kurumları arasında devlet-vatandaş ilişkilerinin en yoğun yaşandığı, vatandaşa doğrudan hizmet veren bir kurum olma özelliği ile dilimize tapu gibi sağlam deyimini kazandırarak bugünlere gelmiştir. Bu manada Tapu Müdürlüklerimiz idaremizin vatandaşa açılan kapısıdır. Tapu Müdürlüklerinde yapılan tapu işlemlerinin ne kadar çok, çeşitli, karmaşık ve önemli olduğu açıktır. Bu çeşitlilik nedeniyle istenilen evrakların sayısı da çok çeşitlilik arz etmektedir. Birçok devlet dairesinin sıkıntısı olan sahtecilik kurumumuzunda en çok zorlandığı durumlardan birisidir. Sahte evraklarla işlem yapmak isteyenlerin,  çalışanlarımızın dikkati sayesinde tespit edilerek suç üstü yapılanları çok sayıdadır. Amacı art niyet ve niyeti başkalarının gayrimenkullerini usulsüz ve sahte evraklarla elde etmek isteyen niyeti halis olmayan ve kendisinden başkasını düşünmeyerek dürüst vatandaşların ve dürüst memurların durumunu düşünmeden kendileri gibi düşünen şahıslarla işbirliği yaparak ve sahte belgelerle işlem yaptırmak suretiyle haksız kazanç elde etmek isteyen kişi veya kişiler her zaman bulunmakta olup, Müdürlüğümüzde de böyle sahte evraklarla işlem yaptırılmıştır. Çalışanlarımızın dikkatli incelemesi, duyarlı vatandaşlarımızın müdürlüğümüze haber vermesi sonucu bu işlem tespit edilmiş ve sahteciliğe tevessül eden şahıslar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurusunda bulunulmuş, müdürlüğümüzce tedbirler alınmıştır. Şuana yaklaşık 24000 işlem için başvuruda bulunulan ve işlem yoğunluğu yaşanılan Turgutlu Tapu Müdürlüğündeki sahtecilik işlemi ile ilgili Kaymakamlığımız ve İzmir Tapu ve Kadastro 3. Bölge Müdürlüğümüz konuyu yakından takip etmekte olup, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzce de konu ile ilgili Baş Müfettiş görevlendirilmiştir. Konunun hem adli hemde idari olarak takip edildiğini, müdürlüğümüzde de işlemleri aynı titizlikle, dikkat ile yapılmaya devam ettiğini ve işleyişte herhangi bir olumsuzluk olmadığını kamuoyuna duyurulu” ifadelerine yer verildi.

DİKKAT. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve görüntülerin hakları www.turgutlutivi.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen yada tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı kanun gereğince yasal işlem yapılacaktır.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın