Turgutlu tek yürek oldu

  • Haberin Tarihi: 16 Temmuz 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu tek yürek oldu

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla kortej yürüyüşü düzenlendi.

Turgutlu ilçesi, Koza Parkta toplanan yaklaşık 3 bin vatandaş, Atatürk Bulvarı üzerinden 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanına kadar yürüdüler.

Ellerinde bayraklar yürüyen vatandaşlar kortej sırasında, “Vur vur inlesin FETÖ’cüler dinlesin”, “Ne Mutlu Türküm Diyene”, “Vatan Sana Canım Feda” sloganları attılar. Mehter Takımı tarafından konser verilmesinin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yaptığı konuşması canlı olarak vatandaşlara izlettirildi.

Etkinlikte bir konuşma yapan Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Türkiye Cumhuriyeti devletini hiçbir gücün bölüp, parçalamayacağını söyledi.

Türkiye Cumhuriyetinin 3 Bin yıllık kadim bir medeniyet olduğunu, bölmek ve parçalamak isteyenlerin sonlarının hep aynı olduğunu sözlerine ekleyen Turan, şunları söyledi: “Bizler Dünya beşten büyüktür diyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde mazluma karşı Yunus, zalimlere karşı Yavuz oluyoruz. Kim ne derse desin, kim ne söylerse söylesin, Allah’ın izni ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar olacaktır”

Kaymakam Turan’ın konuşmasının ardından vatandaşlar yayınlanan 15 Temmuz Marşları ile FETÖ ve PKK aleyhinde sloganlar attılar.

Etkinliğe, Turgutlu Garnizon Komutanı Kenan Peşternik, Belediye Başkanı Turgay Şirin, İlçe jandarma Komutanı Muhammet Evren, İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar, AK Parti İlçe Başkanı Kazım Dilek, MHP İlçe Başkanı Orhan Sayar katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın