Turgutlu’da karın esareti; kimi yolda kaldı, kimi kartopu oynadı (VİDEO)

  • Albümün Tarihi: 15 Ocak 2019
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Turgutlu’nun yüksek kesimlerinde ve dağ köylerinde kar yağışı başladı. Karın etkisine giren köyler beyaz büründü. Köy yollarında kalan araçları Turgutlu Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekipleri kurtardı. Jandarma ekipleri bölgede sürekli devriye halinde bulunurken araçlarında kış lastiği ve zincir bulunmayan sürücüleri riskli bölgelere geçişini engelledi.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde özellikle Dağmarmara grubunda ki köylerde kar yağışı oldukça etkili oluyor. Kar yağışının akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor. Dağmarmara grubu ve Güney köylerinde yoğun kar etkisini arttırdı.

AFAD ekipleri de Turgutlu’ya bağlı Güney köyünde kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kalan vatandaşların yardımına yetişti. AFAD ekipleri bazı araçların önündeki karları küreklerle açarak hareket etmelerini sağladı. Bazı araçları ise zincirle çekerek saplandıkları yerden çıkardı. Bölgede jandarma ekiplerini kontrollerini sürdürürken Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekipleri yol açma ve yardım konularında kesintisiz mesai yapıyor.

Bir Yorum Yazın