Turgutlu’da öğrenci ve velilerden staj eylemi

  • Haberin Tarihi: 31 Ekim 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu’da öğrenci ve velilerden staj eylemi

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde öğrenci velileri ilçede faaliyet gösteren özel bir sağlık meslek lisesinde eğitim gören çocuklarına straj yaptırılmadığı gerekçesiyle eylem yaptı.

Okul önünde toplanan öğrenci velileri  okul yönetiminin sürekli olarak kendilerini oyaladığını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sırsa Sağlık ve Milli Eğitim Bakanların’dan sorunun giderilmesi için destek beklediklerini, staj konusunda mağduriyet yaşadıklarını ifade ettiler.

Öğrenci velilerinden Murat Kocaçam, çocuklarının staj görmediği halde staj görüyormuş gibi imza attırıldığını iddia ederek, okul yönetiminin kendilerine  hükümetin ve siyasetçilerin kasıtlı olarak işlerini engellediği yönünde söylemlerle karşılarına çıktığını ifade etti. Kocaçam;”Bizim sıkıntımız çocuklarımızın staj görmemesi. Çocuklarımız 2 aya yakın bir zamanı boşa geçirdi. Bu zamana kadar çocuklarımız daha staj görmediler. Nedeni ni soruyoruz fakat bizi oyalıyorlar. İşi tamamen siyasete döküyorlar,  diyorlar ki, bizim işi siyaset olarak görüyorlar ve bizi engelliyorlar diyorlar. Bizim okullarımızı, çocukların devlet hastaneslerinde staj görmesini engelliyorlar deniliyor. Engelleyen heralde hükümettir, onu kastediyorlar. Hükümet diyor. Bizi sürekli olarak oyalıyorlar.  Şuanda çocuklar staj görmedikleri halde, staj görüyor gibi gösteriyorlar. Haftanın 3 günü geliyorlar çocuklar imza atıyorlar.”

Evini satarak çocuğunu özel okula yolladığını belirten Ayten Konuk ise evladının geleceğini inşa etmek için tarım işçisi olarak çalıştığını dile getirdi. Konuk;” Staj göremedikleri için çocuklarımız mezun olamayacak. Staj yapmayınca, mezun olmayınca nereye gidecek bu çocuklar ? Ben evimi satarak, ovada çalışarak çocuklarımı okutacağım diye mücadele ediyorum. Cumhurbaşkanımıza, Kaymakamımıza, Sağlık Bakanlığı’na ve Milli Eğitim Bakanlığına herkese sesleniyorum, herkesten rica ediyorum, çocuklarımızın staj mağduriyeti giderilsin.”dedi.

Staj görmedikleri halde kendilerini yoklama alıyormuş gibi staj evraklarının imzalatıldığını belirten okul öğrencilerinden Tugay Koyuncu;”Biz burada staj görmüyoruz. Staj görmediğimiz halde okul yönetimi tarafından haftada 3 gün bize, staj görüyor imzası attırıyorlar. Bize sadece yoklama alındığı söylendi ama staj gördüğümüze dair imza attığımızı bilmiyorduk. Diğer 24 arkadaşımız içinde durum böyle.”dedi.  Bir başka öğrenci Pelin EK ise;”Staj yapmadığımız halde niye imza attırıyorlar. Resmi bir evrak olduğu için bu durum yasak. Okul yönetimi bizlerin durumuyla ilgili çözüm üretmiyor, hep siyaset var diyor”şeklinde konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın