Turgutlu’da Rahvan at yarışları yapıldı

  • Haberin Tarihi: 2 Eylül 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu’da Rahvan at yarışları yapıldı

Turgutlu’da Rahvan At yarışları uzun yıllardan sonra Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Rahvan Atçıları Derneğinin düzenlediği organizasyonla tekrardan hayata döndü.

Turgutlu Irlamaz Rekreasyon alanında hazırlanan 800 metrelik kum pistte düzenlenen yarışlara Türkiye’nin çeşitli il ve İlçelerinden toplam 180 rahvan at katıldı. Baş, baş altı, büyük orta, küçük orta, İthal A ile 4’lü ve 3’lü taylar olmak üzere 7 ayrı grupta yapılan yarışlar kıyasıya mücadeleye sahne oldu.

Etkinliğe Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin, İlçe Garnizon Komutanı Albay Kenan Peşternik, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu yönetim kurulu üyesi Rahvan Binicilik Asbaşkanı Prof. Dr. Ziya Gökalp Ceylan ve çok sayıda vatandaş katıldı. İstiklal Marşı ve 1 dakikalık saygı duruşunun okunması ile başlayan etkinlik, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’in konuşması ile devam etti. Atçılığın türk kültüründe önemli bir yere sahip olduğunu belirten belediye başkanı turgay Şirin yarışa katılan tüm herkese teşekkür etti. Konuşma sonrasında Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Rahvan Binicilik Asbaşkanı Ziya Gökalp Ceylan, Belediye Başkanı Turgay Şirin’e, Rahvan At yarışlarına sunduğu katkıdan dolayı plaket verdi.

Oldukça çekişmeli geçen yarışlar sonrasında baş kategorisinde Halil Yıldırım’a ait “Arasım”, Baş altında Ali Çakaloğlu’na ait “Efsane”, Büyük ortada Ömür Korkmaz ait “Hükümdar”, Küçük ortada Ahmet Tanrıkurt’a ait “Alp”, 4’lü tay grubunda Hakan Öge’ye ait “Asya”, 3’lü taylarda Celal Öge’ye ait “Nefes” ve İthal A’da Fatih Alaybeyi’ye ait ‘Gill’ isimli atlar birinci oldu. Dereceye giren atların sahiplerine para ödülünün yanı sıra kupa ve madalya verildi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın