Turgutlu’da şantiye çalışanları gazetecilere böyle saldırdı(VİDEO)

  • Albümün Tarihi: 3 Mart 2018
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde yapımı devam eden battı çıktı projesi kapsamında yağmurlama hattı çalışmalarında toprak kayması sonucu bir işçi göçük altında kaldı. Ağır yaralanan işçi AKS ekiplerinin yoğun çalışması sonucu göçük altından çıkarılarak Turgutlu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Olayın yaşandığı bölgede basın mensuplarına şantiye personelleri saldırdı. Bir gazetecinin fotoğraf makinesi gasp edilirken bir gazeteci yaralandı ve darp raporu aldı. Şantiye sorumluları arkadaşlarını yaşam mücadelesi verirken çözümü gazetecilere saldırmakta buldu.

Yaşanan üzücü olayı görüntülemek için bölgeye gelen gazeteciler şantiye personelinin saldırısına uğradı. Sinkaflı küfürlerin havada uçuştuğu ortamda Anadolu Ajansı Turgutlu Muhabiri Haluk Satır yaralandı, Anadolu Ajansı Manisa Bürosunda görevli Cemil Seval’ın fotoğraf makinesi gasp edildi.

Gazeteciler ve şantiye çalışanları birbirinden şikayetçi oldu. Olay esnasında bölgede şantiye çalışma sahasıdır, giriş yasaktır gibi bir hiç bir uyarıcı levha bulunmazken yaşanan arbede sonrası polis bölgeye güvenlik şeridi çekti. Güvenlik şeridinin ardından görüntü almak isteyen basın mensupları yine şantiye personeli tarafından tacize uğradı ve görüntü alma çalışmaları engellendi.

Bir Yorum Yazın