Turgutlu’da yerel siyaset ısınacak, sizin adayınız kim?

 • Haberin Tarihi: 24 Eylül 2018
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Turgutlu’da yerel siyaset ısınacak, sizin adayınız kim?

Yerel seçimlere 6 ay kala siyasi partilerde aday adayları ve adaylık isimleri üzerine yoğun çalışmalar başladı. Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin oluşturduğu Cumhur İttifak’ının yerel seçimlerde etkin olup olmayacağı henüz netlik kazanmazken Turgutlu yerel seçimin güdümüne girdi.

Ak Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti’nin adayları kim olacak soruları gündemdeki yerini alırken aday adaylıkları ve adaylık süreçlerini genel merkezler yürütecek. Genel merkezlerin belirledikleri adaylar seçim sahnesine çıkacak ve belediye başkanı olabilmek için yarışacak.

MHP’li Belediye Başkanı Turgay Şirin, MHP’nin 2019 yerel seçimlerinde aday gösterilecek mi?, Ak Parti ile 10 yıl Turgutlu’yu yöneten ve önemli yatırımlarda imzası bulunan Serhat Orhan yeniden siyaset sahnesine  çıkacak mı? Yoksa CHP’nin temayül yoklaması sonrası genel merkezin karar vereceği yeni bir isim Başkanlık koltuğunda iddialı duruma gelebilecek mi?

Turgutlu bu soruları sorarken iktidar partisi Ak Parti’nin adayı kim olur sorusu en çok konuşulan sorular arasında yer alıyor. Ak Parti’de eski belediye başkanı Serhat Orhan, eski ilçe başkanı Mürşit Gedizli, mevcut ilçe başkanı Kazım Dilek, eski il genel meclis üyesi ve AK Parti Manisa Milletvekili adayı Güzide İçen  Kasap’ın ismi zikredilirken bu isimlerinden yanında Turgutlulu işadamı Ali Başeskici’nin ismide konuşuluyor.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde ise Turgay Şirin dışında gündeme gelen Bakkallar Odası Başkanı Ergun Çolak ismi yer alıyor.

Cumhuriyet Halk Partisin’de başkanlık adaylığı için konuşulan birden fazla isim var. CHP’de eski ilçe başkanı Erk Kayabaş, Turgutlu Belediye Başkan yardımcısı Çetin Akın, eski milletvekili Hasan Ören, mevcut ilçe başkanı Yakup Çilel ismi başkan adaylığında adı geçenler arasında yer aldı.

Son genel seçimlerde Turgutlu’da aldığı oy ile dikkat çeken İYİ Parti’de ise henüz öne çıkan yada kulislerde dolaşan bir isim oluşmadı.

Sokak kulislerinde CHP ve İyi Parti arasında yapılacak bir ittifakta konuşuluyor. Turgutlu Belediyesinin 4.5 yıllık hizmeti vatandaş tarafından kabul gördü mü? Yapılan Hizmetler Turgay Şirin’e başkanlık koltuğunu yeniden getirecek mi? Bu soruların cevabı tüm Turgutlu’da merakla bekleniyor.

*Peki Siz yapılan hizmetlerden Memnun musunuz?

*Siz Hangi partiden kimi aday görmek istersiniz?

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Frg
  24 Eylül 2018 21:57

  Tabii ki MUSTAFA SERHAT ORHAN…

 • mustafa
  27 Eylül 2018 11:50

  Serhat Başkan gelecek dertler bitecek .

Bir Yorum Yazın