Turgutlulu genç güreşçi Türkiye finallerinde

  • Haberin Tarihi: 24 Nisan 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlulu genç güreşçi Türkiye finallerinde

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Gençler A Erkek Greko-Romen ve Serbest  Güreş Grup Müsabakaları 20-22 Nisan 2018 tarihleri arasında yaklaşık 145 sporcunun  katılımı ile Spor Lisesi Hüsnü Bayer Spor Salonu’nda yapıldı. İmam Hatip Lisesi öğrencisi Zübeyir Sayan altın madalya kazandı.

Yarışmada 66 kilo serbest stilde yer alan Turgutlu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Zübeyir Sayan altın madalya kazandı ve adını Türkiye Finallerine yazdırdı. Çocukluğundan bu yana minderde güreşen ve güreş antrenörü Ferzande Sayan’ın talebesi ve oğlu olan Zübeyir Sayan babasından aldığı bayrağı daha ileriye taşıyor. Türkiye Şampiyonu olmak istediğini ifade eden Zübeyir Sayan;” Turgutlu’yu, Manisa’yı ve okulumu en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Hedefin Türkiye Finallerinden kürsüye çıkmak ve Turgutlu’ya altın madalya ile dönmek. Babam sayesinde güreşe başladım, daha doğrusu güreşle dünyaya geldim. Babamın öğrettikleriyle bu seviyeye yükseldim. Bana katkı sunan bütün hocalarıma teşekkür ederim” dedi.

Oğlu ile gurur duyduğunu ifade eden güren antrenörü Ferzande Sayan’da oğlunun başarılarıyla gurur duyduğunu dile getirdi. Sayan;” Güreşte altın kural çok çalışmaktır. Asla pes etmeden çalışacaksın, çalışmadan başarı gelmez. Oğlumla gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Genç şampiyon Zübeyir Sayan, zor şartlar altında güreştiklerini ve Turgutlu Belediyesi ile Manisa Büyükşehir Belediyesi gibi kurumlardan destek istediklerini ifade etti.

Madalyasını alan Zübeyir Sayan, Turgutlu İmam Hatip Lisesi İbrahim Gürler’i ziyaret etti. Okul Müdürü İbrahim Gürler, öğrencisini tebrik ederken başarılarının devamını diledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın