TURGUTLULU SANAYİCİLEDEN TÜRK LİRASINA TAM DESTEK

  • Haberin Tarihi: 14 Ağustos 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TURGUTLULU SANAYİCİLEDEN TÜRK LİRASINA TAM DESTEK

Turgutlu’da bir grup sanayici Amerikan Doları’ndaki yükselişi protesto ederek Türk Lirasına destek verdi.
Manisa’nın Turgutlu İlçesi Fatih Sanayi Sitesinde bir grup sanayici bir araya gelerek Amerikan Doları’ndaki yükselişi protesto etti.
Dolar’da ki artışın Türkiyeye açık bir ekonomik saldırı olduğunu belirten sanayici Murat Aracı; “Bizler Turgutlulu sanayiciler üretenler olarak dolar daki bu anlamsız yükselişi açık bir ifadeyle reddediyoruz. Bu yükselişin suni ve ekonomik bir saldırı olduğunu düşünüyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından sağlam temeller üzerine kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletini kimsenin diz çöktüremiyeciğine olan inancımızla böyle bir süreçte Cumhurhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında ve destekçisi olduğumuzu bir kez daha tekrarlıyoruz. Biz Turgutlulu sanayiciler olarak ülkemiz ve vatanımız için bundan böyle yerli malı kullanımını daha da artıracağız, her alanda Türk Lirası kullanarak, tüm alış verişlerimizi Türk Lirasına endeksli yapacağız. Asla dolar peşinde koşanlardan olmayacağız, bu süreçte moralimizi de yüksek tutarak üretimimizi maksimum seviyeye taşıyacağız.” dedi.
Turgutlulu sanayiciler hiç bir siyasi görüş ayırt etmeksizin tüm Turgutlululardan da bunu beklediklerini ve birlik olunması halinde her türlü zorluğun üstesinden geleceklerine inandıklarını belirttiler.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın