Turgutluspor nam-ı diğer ruhsuzlar ordusu

  • Haberin Tarihi: 9 Şubat 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutluspor nam-ı diğer ruhsuzlar ordusu

Turgutluspor’un bu kadro ile maç kazanmasının ihtimali yok, başka kadro çıkarılabilecek ihtimalde yok. Turgutluspor bugün rakip köşe gönderinin oradan kullandığı taç atışından gol yedi, şaka gibi ama gerçek. İşte bu seneki Turgutluspor gerçeği, ruhu çürümüşlerin forma giydiği bir takım. Bu takımı kuranda, yöneten de deplasmanda beraberliğe prim verip, iç sahada 6 maçtır kaybeden takım ceza kesemeyen de, bunların hepsi bu kokuşmuşluğun birer parçası.

Bence bugünün tek suçsuzu teknik heyetti, daha cesur olabilirlerdi ancak kimsenin elinde sihirli değnek yok, Pazartesi gününden Cuma gününe kadar geçen sürede bu kokuşmuşluğu, temizlik malzemesi olsanız temizleyemezsiniz. Kalecisinden golcüsüne kadar hepsi fiyasko bu takımın, futbolun futboldan başka herşeye benzediği bir takım olarak sahaya çıkıyoruz. 5 yiyoruz, 3 yiyoruz, 6 hafta kendi evinde sıfır çekiyor ne ceza alan oyuncu var nede kadro dışı bırakılan futbolcular. Ayağını topa uzatmayan futbolcular, sahada birbirinden habersizce sağa sola koşuyorlar. Yazık çok yazık, kişisel olarak o formayı hak etmediğinizi bir kenara koyuyorum ben size su vermem. Sezon başında sezon ortasında çek gelmedimi, para eksik geldimi imza atmamak için diretenler iş futbol oynamaya gelince tiyatro seyircisi gibi. Aldığınız paranın karşılığında mücadele etmeniz, terlemeniz gerekir. He paranızı almıyorsanız çıkın açıklayın, antrenmana çıkmayın. Bunları kamuoyu ile paylaşın, tribünden bakınca zavallılar ordusu gibi duruyorsunuz. Ve sizi gerçekten yürekten tebrik etmek istiyorum, bugün bir ilki başardınız, rakip takımın kalecisi duş almadan takım otobüsüne bindi, kaleye şut atamadık şut. Formasına, kramponuna bakınca futbolcu zannetiğimiz o 10 tane futbolcu görünümlü tanımlanamayan cisim meşin yuvarlağı kaleye ulaştıramadı.

Bu takımın acilen alt yapısına dönüp bakması alt yapıdan gelen oyunculara formayı teslim etmesi gerekir. Elin adamı sözleşme adamı, işler kötü gittimi yok olur giderler. Kendi evladımız yenilse de mücadele eder, ayakta durur. Acilen alt yapıya yönelmeliyiz. Uzun yıllardır, yap boz takımlar ve teknik kadrolarla bu sonuçlar kaçınılmaz.

Futbol adına yazacak tek bir olumlu hareket yok bugün sahada. Ama rakibi izlemeye konusunda müthiş yetenekliyiz, pasları izledik, golleri izledik, bugün sadece izledik. Futbolun koşarak, mücadele ederek oynandığını rafa kaldırdık. Savunmadan çıkacağız orta sahalar şeffaf adam, orta sahadan hücuma gideceğiz santraforlar ve kanatlara ulaşamıyoruz. Turgutluspor play off hayallerini falan bıraksın düşme kabusunu görmeye başlayacağımızın ışığını bugün gördük. Ruhsuzlar ordusu iş başında ve tünelin sonu zifiri karanlık…

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın