Velilerden sınıf öğretmenine destek

  • Haberin Tarihi: 8 Kasım 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Velilerden sınıf öğretmenine destek

Turgutlu’da dün ilkokul 3’ncü sınıf öğrencisine darp iddialarıyla gündeme gelen deneyimli öğretmen Latif Y. ile ilgili olarak velilerden destek açıklaması geldi.

Öğretmenin eski ve yeni velileri bir araya gelerek iddiaları kabul etmediklerini ve öğretmenlerinin arkasında olduklarını dile getirdiler.

07.11.2018 tarihinde Cumhuriyet İlk Okulu Öğrencisi H.N.A. (8), sınıf öğretmeni Latif Y. tarafından derste boğazı sıkılıp havaya kaldırılarak tokat atıldığı iddia edilmiş ve küçük öğrencinin annesi Arzu Aytekin, Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek öğretmenden şikayetçi olmuştu.

Yaşanan olay sonrası Cumhuriyet İlkokulu’ndaki veliler bir araya gelerek öğretmen Latif Y.’ye destek açıklamasında bulundular. Veliler adına açıklamayı Semra Yiğitcan yaparken;” Bizler Latif öğretmenin eski ve yeni velilere olarak bu olaydan dolayı duyduğumuz üzüntüyü belirtmek ve sosyal medyaya yansıyan bu haberin çok saptırıldığını düşündüğümüz için burada toplandık. Yıllarını bu mesleğe adamış Latif öğretmenimiz sadece çocuğa ABC’yi öğreten bir öğretmen değildir. Çocukların ruhsal, kişisel gelişimi ile aileleri ve arkadaşlarıyla olan sorunlarını da ve sosyal ilişkileriyle yakından ilgilenen bananeci bir tutum sergilemeyen bir öğretmendir. Söz konusu öğrenci olay sonrası başka bir veli tarafından evinde misafir edilmiştir. Ev sahibi velinin ifadesine göre çocuğun her hangi bir yerinde her hangi biz iz olmadığı, psikolojik olarak ta gayet normal tavırlar sergilemektedir. Bu yanlıştan biran önce dönülmelisini rica ediyoruz. Latif öğretmen gibi bir öğretmeni mesleğe küstürmek Turgutlu eğitimine en büyük kötülüktür. Bizler veliler olarak yalnız bırakmayacağımıza ve gerçeğin ortaya çıkacağı zamana kadarda arkasında olduğumuzu belirtiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Öte yanan ortaya atılan iddia ve yaşanan olaylarla ilgili olarak Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldığı öğrenildi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın