Yaşlı kadın dövizlerini TL’ye çevirdi

  • Haberin Tarihi: 15 Ağustos 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yaşlı kadın dövizlerini TL’ye çevirdi

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, Safiye Turan (64) isimli vatandaş emekli olmak için biriktirdiği 3 bin 500 dolar ve avrosunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine bozdurarak Türk lirasına çevirdi.
Turgutlu’da yaşayan 64 yaşındaki Safiye Turan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Yastığının altında doları, avrosu, altını olan varsa bozdursun. Bu bir milli, yerli mücadeledir.” çağrısından etkilenerek dolar ve avrolarını Türk lirasına çevirdi.
Dolar ve avroları emeklilik borçlanması için biriktirdiği ve emekli olmayı hayal ettiğini belirten Safiye Turan; “Vatanımız, milletimiz ve bayrağımız için feda olsun.”dedi.
Turan, yaptığı açıklamada “Devletim için, milletim için, vatanım için dolarlar ve avrolarımı bozdurdum. 64 yaşındayım ve geriye dönük sigorta ödemesi çıkacak dedikleri için bunları biriktirdim. İnşallah geriye dönük ödeme çıkarsa çocuk parası yatırarak emekli olmayı düşünüyorum. Reisimiz haberlerde dolarları, altınları bozdurun dedikten sonra bende bozdurmaya karar verdim. Şimdi bankada dolar ve avroları bozdurarak Türk lirasına çevirdim. Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun” diye konuştu
AK Parti Turgutlu İlçe teşkilatında Safiye Turan’ı ağırlayan ilçe başkanı Kazım Dilek’te kendisine duyarlı davranışından dolayı teşekkür etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın