YILDIRIM MAHALLESİ SAĞLIK OCAĞINA KAVUŞUYOR

  • Haberin Tarihi: 9 Şubat 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
YILDIRIM MAHALLESİ SAĞLIK OCAĞINA KAVUŞUYOR

Turgutlu’da 7272 nüfuslu mahallede sağlık ocağının olmaması mahalle sakinleri tarafından yapılan çalışma ile sağlık ocağına kavuşuyor.
Yaklaşık bir yıldır her türlü girişimde ve sağlık ocağı alanının alınmasında çalışan Yıldırım mahallesi muhtar adayı gazeteci Agit Alan ve azaları sağlık ocağının yapılacağı alanda basın açıklaması yaptı. Agit Alan “14 Nolu Sağlık Ocağı Yıldırım Mahallesine hayırlı olsun” dedi.
Yıldırım Mahallesi Muhtar Adayı gazeteci Agit Alan yaptığı açıklamada; “Mahallemizde önceden Devlet Hastanesi ve Verem Savaş dispanseri vardı. Yeni hastanenin yapılaması taşınan hastane ve kapanan dispanserin ardından vatandaşlarımız diğer mahallerdeki sağlık ocaklarından hizmet alıyorlar. Mahalleliler olarak yaptığımızı girişimle mahallemizin ihtiyacı olan 14 nolu sağlık ocağının projelerini çizdirdik.
Bu proje içerisinde sağlık ocağı Verem Savaş dispanseri ve 112 istasyonu mevcut. 330 metrekarelik temel ve 3 katlı bina 990 metrekarelik inşaat alanı tahminen 960 bin TL’ye mal olacak.
Bu yatırım 2019 yılı yatırım programına alınmış ve önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacaktır.
2.900 metrekarelik alanın tapusu da 14 nolu sağlık ocağına tahsisi yapılmıştır. Biz muhtar olmadan da mahallenin sorunlarıyla ilgileniyorduk. Bu sağlık ocağının her aşamasında bizimle beraber olan ve destek veren Ak Parti ilçe Başkanı Kazım Dilek, İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici ve İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit’e teşekkür ediyoruz. 14 nolu sağlık ocağı mahallemize hayırlı olsun.” Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın