15 Temmuz anma etkinlikleri başladı

  • Haberin Tarihi: 15 Temmuz 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
15 Temmuz anma etkinlikleri başladı

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri başladı. Etkinlikler kapsamında bugün şehit mezarları ziyaret gerçekleşti ve etkinlikler başladı. Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle bugünden itibaren tüm yurtta olduğu gibi Turgutlu’da da çeşitli etkinlikler var. Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecek “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinliklerine bugün başladı.

Törenin ardından açıklamada bulunan Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, 15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı darbe yapan milletimiz tarafından darbelerin önünü hiç açılmayacak şekilde kapandığını söyledi.

Türk milletinin bir ve beraber olduğu zaman neler yapan bildiğini 15 Temmuz gecesi tüm Dünya’nın gördüğünü ifade eden Turan, “15 Temmuz gecesi kara bir geceydi. Turgutlu’da ve Türkiye’nin dört bir yanından meydanlara çıkan milletimiz darbe girişiminde bulunmaya çalışan alçaklara karşı hep birlikte dur dedi. Şehitler verdik, gazilerimiz oldu ama vatanımızı o hainlere teslim etmedik. Turgutlu bu anlamda çok güçlü bir şehir. 15 Temmuz gecesi genci, yaşlısı ve engellileri ile birlikte meydanlara koştu. O hainlerin hepsi şimdi hesap veriyorlar, vermeye de devam edecekler. İnşallah bundan sonra milletimize karşı böyle darbe girişimleri bir daha asla olamayacak. Çünkü bunu kafasından geçirenlerin hepsinin aklına 15 Temmuz gecesi gelecek.” dedi.

Törene, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Garnizon Komutanı Kenan Peşternik, Belediye Başkanı Çetin Akın, AK Parti İlçe Başkanı Kazım Dilek, daire müdürleri, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın