Ak Parti Turgutlu kongresinde gerginlik(VİDEO)

  • Albümün Tarihi: 28 Ağustos 2020
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanlığı kongresinde tansiyon bir anda yükseldi. Kongrede mevcut başkan Serkan Baş’ın karşısına çıkan Zekeriya Kaya’nın il delege listesine 1 kişi fazla yazmasında dolayı adaylığı düşürüldü. Karara büyük tepki gösteren Zekeriya Kaya, divan heyetine “Adalet diye” bağırdı ve kürsüde gözyaşları döktü.

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde Ak Parti İlçe Başkanlığı 7.olağan genel kurulunda mevcut başkan Serkan Baş ile aday olduğu açıklayan Zekeriya Kaya listeleri yarışacaktı. Aday olabilmesi için yeterli imzayı toplayan Zekeriya Kaya tam seçime hazırlanırken divan heyeti tüzük gereği 61 kişi olması gereken il delegesine 62 kişi yazdığı gerekçesiyle seçime dahil edilmedi. Karara büyük tepki gösteren Zekeriya Kaya, Divan Başkanı Ak Parti MYKY üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’a yönelerek “Adalet, adalet” diye bağırdı. İki taraf arasında kısa süreli gerginlik yaşanırken Zekeriya Kaya ve ekibi kongre alanını terk etti.

Sisteme tepki gösteren Zekeriya Kaya:”Bunlar Reis’e, Cumhurbaşkanımıza kamburlar. Herkes kendi koltuğunu korumak için kendi adamını, o onun adamını getiriyor. Adalet bu işin neresinde, Allah benim ömrümden alsın Cumhurbaşkanımıza versin, evlatlarımdan daha değerli olan olan Cumhurbaşkanım, bunlar sizlere kambular”dedi.

 

 

Bir Yorum Yazın