Anne ve baba işsiz, minik Zeynep amansız hastalıkla pençeleşiyor

  • Haberin Tarihi: 1 Haziran 2020
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anne ve baba işsiz, minik Zeynep amansız hastalıkla pençeleşiyor

Turgutlu’da lenfoma kanseri olan 7 yaşında Zeynep Güneş yardım bekliyor. Anne ve babasız işsiz olan Zeynep amansız hastalıkla mücadele ediyor. Yaşadıkları evde oturacak sandalyeleri bile olmayan aile ise yetkililerden yardım bekliyor.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Gülsüm ve Kutbettin Güneş’in 4 çocuğundan biri olan 7 yaşında ki Zeynep’in böbreğinde ki tümor nedeniyle sağ böbreği alındı. Lenfoma kanseri tanısı konan ve geçtiğimiz günlerde ilk kez Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesinde kemoterapi gören minik Zeynep hastalığı nedeniyle okula gidemedi ve koronavirüs nedeniyle okulların kapanmasıyla okul hasreti ikiye katlandı.

İşsiz olan anne ve baba yeşil kartla tedavi gördüklerini ifade ederken baba Kutbettin Güneş;”İşsisiz, tedavi için yeşil kartımız var ancak maddi ve manevi desteğe çok ihtiyacımız var. 5 bin TL bir kredi çıktı bize, oda kızımızın tedavisi için sürekli Manisa’ya gidip gelmekten bitti. Elimizde avucumuzda bir şey kalmadı. Yiyecek yemeğe, oturacak sandalyeye bile ihtiyacımız var. Tek derdim kızımın iyileşmesi”dedi. Anne Gülsüm Güneş’te yetkililere seslenerek yardım istedi.

Okula gitmeyi ve arkadaşlarıyla oyun oynamayı özlediğini söyleyen minik Zeynep ise devlet büyüklerinden yardım ve destek beklediğini söyledi. (ÖZEL HABER)

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın