Aşıları tam olan aileye çekilişten kurbanlık çıktı

  • Haberin Tarihi: 20 Temmuz 2021
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Aşıları tam olan aileye çekilişten kurbanlık çıktı

Turgutlu’da bir mahalle muhtarı aşı kampanyasına destek olmak ve farkındalık oluşturmak için mahallede aşıları tamamlanan aileler arasında kura çekti, kurayı kazanan aileye kurbanlık hediye edildi.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde mahalle muhtarı, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında aşılama çalışmalarına dikkat çekmek için çekilişle koç verdi.

Turgutlu’ya bağlı 200 hane ve 700 nüfuslu Akçapınar Mahallesi muhtarı Ekrem Hayri Türk, Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen aşılama çalışmalarına destek vermek amacıyla mahallesinde ailece aşı olanların katılabildiği çekiliş düzenledi. Tüm aile bireylerin aşı olduğu her haneden 1 kişinin katıldığı ve yaklaşık 100 kişinin yer aldığı isimlerin yazılı olduğu kağıtlardan şanslı isim çekilişle belirlendi.

Etkinliği Kurban Bayramı öncesinde sosyal medya hesabı üzerinden ve hane hane gezerek duyurduğunu ve amacının aşı kampanyasında farkındalık yaratmak olduğunu belirten muhtar Türk, “sağlıkla imtihan olduğumuz bu günlerde korona belasından kurtulabilmek için mutlaka aşı olmamızın gerekliliğinin farkına vardım. Bu farkındalığı da mahallemizde yaratmak için bir kampanya başlattık. Cumhurbaşkanımızın ve Sağlık Bakanımızın başlattığı koronavirüs aşı kampanyasında bizimde bu tencerede bir tuzumuz olsun diyerek yola çıkarak mahallemizde bir kampanya başlattık. Aşımızı olalım koronayı evimizden kovalım” dedi.

Yapılan çekiliş sonrasında kağıttan adı çıkan Abdülkadir Özçiftçi adına koçu alan babası Veli Özçiftçi “Mahalle muhtarımızın düzenlemiş olduğu girişimden dolayı teşekkür ediyoruz. Yapılan kura çekiminde kurbanlık oğlum Abdülkadir Özçiftçi’ye çıktı. Herkesi aşıya davet ediyorum” dedi.

Öte yandan muhtar Türk, mahallesinde aşılama oranın yüzde 80’ler de olduğunu, kısa sürede tüm mahallesinin aşı olması için çalışmalarını sürdüreceğini bildirdi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın