Atatürk ve silah arkadaşları için hatim indirdi

  • Haberin Tarihi: 12 Temmuz 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Atatürk ve silah arkadaşları için hatim indirdi

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yaşayan 101 yaşında ki Abdülkerim Kıratlı, Atatürk sevgisini her fırsatta dile getiriyor.

1918 yılında Yunanistan’ın Topçular köyünde dünyaya gelen Abdülkerim Kıratlı, mübadele yıllarında Yunanistan’dan ailesi ile birlikte ayrıldı ve Konya’nın yolunu tuttu. Çobanlık, hizmetkarlık, çiftçilik ve inşaatçılık yapan Kıratlı pırıl pırıl 4 evlat yetiştirdi. 4 evladı, 8 torunu ve 4 torununun çocuğu bulunan Abdülkerim Kıratlı evinde bir muhabbet kuşuyla sessiz bir hayat yaşıyor.

Alman Harbi’nde askerlik yapan ve tam 3 yıl 15 gün Mehmetçik görevini yerine getiren Abdülkerim Kıratlı, Mustafa Kemal Atatürk’ü, İsmet İnönü’yü ve Fevzi Çakmak’ı görme şansı da yakalamış. Atatürk sevdası ise evinin her odasında asılı olan Atatürk portrelerinden anlaşılıyor. “Atatürk için ölürüm, memleket sevdalısı bir liderdi. Onu görme şansım oldu Manisa’da, Fevzi Çakmak’ı ve İnönü’yü de gördüm. Atatürk’ü iyi anlamalıyız. Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve Fevzi Çakmak için hatim indirdim”

Abdülkerim Kıratlı;”Atatürk bizi Yunan ellerinden kurtarıp buraya gelmemize vesile oldu, biz çok eziyetler çektik. Yeni nesil Atatürk’ü çok iyi anlamlı ve yolundan gitmeli. Çocuklarım, torunlarım hep okudular, biz okuyamadık. Atatürk’ün devrimleri ile herkes okuma şansı elde etti” dedi.

 

DİKKAT: Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve görüntülerin hakları www.turgutlutivi.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen yada tamamen kopyalanması, çoğaltılması,  kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı kanun gereğince yasal işlem yapılacaktır.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın