Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı

  • Haberin Tarihi: 25 Ekim 2020
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı

“Bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu” (BMİKK) 2020 yılının ikinci toplantısı 23 Ekim 2020 Cuma günü saat 11:00’da Kaymakam Ali YILMAZ başkanlığında Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda ilgili kurum amirleri katılımıyla gerçekleşti.

Toplantı Gündem Maddeleri;

1. İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Bağımlılıkla Mücadele hakkında bilgi verilmesi.
2. TUTSO tarafından Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Bağımlılıkla Mücadele Projelerine destek verilmesi konusunda Yönetim Kurulu kararının bildirilmesi.
3. İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan bölgelerin tespit edilip güvenlik kamera sistemlerinin kurulması ile cadde, sokak, park ve rekreasyon alanlarının yeterince aydınlatılmasına yönelik çalışmalarının gözden geçirilmesi.
4. Kurul Üyesi Kurumların Bağımlılık alanındaki kurumsal faaliyetlerinin icmali, yaşadıkları sorunlar ve gerçekleştirmeyi planladıkları faaliyetleri içeren konuşmaları.
Bağımlılıkla Mücadele toplantısındaki gündemde bulunan maddeler görüşülerek fikir alışverişinde ve genel değerlendirmelerde bulunuldu.
“Bağımlılıkla Mücadele” konusunda yapılan genel bilgilendirmenin ardından pandemi sürecinde tüm kurumlar tarafından alınan ve alınması gereken tedbirler hakkında konuşuldu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın