“Borç ödedik, kasamızda 15 milyon var ancak bunları söylemek istemiyorlar” (VİDEO)

  • Albümün Tarihi: 7 Nisan 2021
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Turgutlu Belediyesinin Nisan ayı meclisinde  faaliyet raporu görüşmelerinde AK Parti Meclis üyesi ve denetim komisyonu üyesi Cem Yıldırancan acıkmalarda bulundu. Başkan Çetin Akın ise Yıldırancan’a tepki göstererek “Borçları söylüyorsunuz, kasamızda ki parayı neden söylemiyorsunuz, belediye bütçesine denge getirdiğimizi, gelirlerinin arttığını neden ifade etmiyorsunuz” dedi.

Mecliste faaliyet raporu görüşmelerinde kürsüye çıkan Cem Yıldırancan:”Mali Hizmetler Müdürlüğünün denetiminde toplam net tahsilatın 110 milyon 65 bin TL olduğu, gerçekleşen gider toplamının 94 milyon 357 bin TL olduğu ve tahsilat oranın %72 olduğu tespit edilmiştir.2020 sonu itibariyle bütçe kesin hesap cetvelinde 2021 yılına 41 milyon 476 bin TL tahakkuk ettiği ve bunun 6 milyon 742 bin TL’sinin idari para cezası olduğu, belediyenin 2020 yılı sonu mizanı incelendiğinde 45 milyon 337 bin TL borcu olduğu tespit edilmiştir” dedi.

Cem Yıldarancan’ın açıklamalarına Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın cevap verdi. Akın: “Teşekkür ederiz, raporlarda bir suçumuzun, günahımızın olmadığını gördük. Şunu söyleyeyim denetim yapıldığı tarihte kasamızda ki parayı söylemedi Cem bey. Banka ekstremiz elimizde 15 milyon 146 bin TL belediyemizin kasasında. 45 milyon borç görünüyor ama hesapta 15 milyon para var. Bunu söylemekten neden imtina ettin anlamadım. Bu belediyenin bütçesini 2 katına çıkardım mı?, harcamalarına bir denge getirip, artıya geçirmiş miyim?, borçlarını ödemiş miyim. Ben bugün ki tarihle size söyleyeyim Turgutlu Belediyesinin kasasında ki paralarla birlikte 27 milyon TL borcu var. Demek ki arkadaşlar biz 1,5 yılda bütçemizi aşağı yukarı 2 katına çıkarmışız, bu kadar olumlu işler yapmışız. Geldiğimiz günden beri Turgutlu Belediyesine ait hiçbir yeri ihaleyle satmamışız, 1 lira kredi kullanmamışız, bu kadar hizmetleri yapmışız kabul etmiyorlarsa etmesinler yapacak bir şey yok. Vatandaşımız görüyor ve biliyor” dedi.

Bir Yorum Yazın