Büyükşehir, Turgutlu’da ağaçlar kesiyor, mahalle muhtarı: “Kuru olmayan ağaçlar kesiliyor” (VİDEO)

  • Albümün Tarihi: 18 Nisan 2022
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde iddiaya göre Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri Irlamaz Rekreasyon Alanı 2.etabında çok sayıda ağaç kestiler. Durumu öğrenen mahalle muhtarı ise olaya müdahale ederek ağaçların kesilmesini engelledi.

Turgutlu’da  Irlamaz Rekreasyon Alanı 2.etabında Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri ağaçları keserken olaya Atatürk Mahalle Muhtarı Celal Çetin müdahale etti. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen muhtar büyükşehir ekiplerine “ağaçlar neden kesiliyor” diye sordu ekipler ise “talimat var” dedi. Kuru ağaçları kestiklerini iddia eden ekibi uyaran muhtar Çetin kuru ağaçların kesilmediğini burada var olan ağaçlara zarar verildiğini söyledi.

5 yıldır sayısız dilekçe vererek Irlamaz Rekreasyon Alanı 2.etabının ağaçlandırılmasını isteyen mahalle muhtarı yaptığı açıklamada: “Bana gelen ihbar üzerine bölgeye geldi. Büyükşehir belediyesine ait araç buradaydı ve 3 personelde ellerinde bıçkı motoru vardı. Ağacın birini kesmişler, aracın üzerine koymuşlar. Ağaçların neden kesildiğini sorduğumda talimat gereği kesildiğini söylediler. Büyükşehir’in talimatıyla mahallemizde ağaç kesiliyormuş. Biz kuru ağaçları kesip yerine yeni ağaç dikeceğiz diyorlar. 5 yıldır sayısız dilekçe verdim, her toplantıda dile getirdik bu bölgeyi ağaçlandıralım diye ama tek bir ağaç bile diktiremedik. Şimdi siz kuru ağaçları kesip yenisini dikeceğiz diyorsunuz, önce yeni ağaçları getirin, kuruyanları sökün ve dikin. Ama bugün kesilen ağaçlarda kuru ağaç değil, bu ağaçları kesip kesip götürüyorlar. Bu işlerin içinde ne dümen dönüyor bende bilmiyorum ama bu konuyla ilgili dava açacağım” dedi.

Bir Yorum Yazın