Byükşehir iş yapamazlığı Barış Pınarı Harekatına bağladı

  • Haberin Tarihi: 8 Kasım 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Byükşehir iş yapamazlığı Barış Pınarı Harekatına bağladı

Manisa Büyükşehir Belediyesi yapılan son yerel seçimlerden sonra Turgutlu’ya ilk kez uğradı. Büyükşehir Genel Sekreteri ve büyükşehir kurmayları Turgutlulu muhtarlarla bir araya geldi ve ekonomik sorunlar nedeniyle Turgutlu’ya yatırım yapamadıklarını ifade etti.

Genel Sekreter Yalçınkaya, hizmet noktasında ekonomik sıkıntıları Türk Silahlı Kuvvetlerinin Barış Pınarı Harekatına bağladı.

Toplantıda muhtarlarla ve Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ile bir araya gelen büyükşehir kurmayları Turgutlu’da ki sıkıntıları bildiklerini dile getirdi. Ancak Büyükşehir yetkilileri kendi sorumluluk alanlarında ki faaliyetleri neden yapmadıklarını açıklamadılar. Turgutlu’nun muhtarlarını dinleyen yetkililer çözüm için çalıştıklarını ifade ettiler.

Yalçınkaya;” Ülkenin genel konjektörünün içinde bulunduğu Suriye’deki operasyon, dışarda yaşanan problemlerden kaynaklı ekonomik sıkıntıları bireysel olarak bizlerin yaşadığı gibi kurumsal olarak da yaşıyoruz. Kendinizi şahsi olarak düşündüğünüz zaman yaşadığınız ekonomik sıkıntılar elbette ki bizlere de yansıyor. Bu dışarıdaki ve ülkemizdeki durum sakinleşmediği sürece de ekonominin toparlanacağı yok. Ülkemiz dik duruyor, dirayetli duruyor, bu noktada gerekli atılımları yapıyor, adımları atıyor bu noktadaki süreç elbette ki toparlanacaktır” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın