Çetin Akın koltuğunu devretti

  • Haberin Tarihi: 22 Nisan 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çetin Akın koltuğunu devretti

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi geleneksel olarak yapılan koltuk devir tesliminde koltuğunu Atatürk İlkokulu öğrencilerine teslim etti.

Dünyada sadece Türkiye’de kutlanan çocuk bayramı olma özelliğini elinde barındıran 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında geleneksel olarak yapılan koltuk devir tesliminde Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın başkanlık koltuğunu Atatürk İlkokulundan Zeynep Karakaya ve Eren Acar’a devretti.

—Küçük başkanlardan talimat—

Başkan Çetin Akın ilk olarak koltuğunu Zeynep Karakaya’ya teslim etti. Minik öğrenci belediye başkanı olarak ilk talimatını verdi ve okulunun etrafında ki bozuk kaldırımlarının yapılmasını istedi. Minik başkanın talimatı Fen İşleri Müdürlüğüne iletildi.

Koltuğa oturan diğer başkan Eren Acar ise talimatını Sosyal ve Spor İşler Müdürlüğüne verdi. Minik öğrenci okullarda daha fazla sosyal aktivite yapılmasını istedi. Verilen talimat sonrası öğrenci ve arkadaşları TURBEM bünyesinde 24 Nisan’da sahnelenecek olan çocuk tiyatrosuna davet edildi.

Dünyada tek çocuk bayramını Türk çocuklarına armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla andıklarını ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın minik başkanları ve öğretmenlerini makamında konuk etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın