Cuma pazarında korona denetimi

  • Haberin Tarihi: 17 Ekim 2020
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Cuma pazarında korona denetimi

İçişleri Bakanlığı Covid-19 Ek Tedbirleri Genelgesi uyarınca, 81 İl’de eş zamanlı olarak yapılan denetimlerde “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla, vatandaşları bilinçlendirmek ve salgınla mücadeleyi hep birlikte gerçekleştirmek amacıyla Kaymakam Ali YILMAZ ilçemizde kurulan Cuma Pazarında maske kullanımı, pazar tezgâhları arasındaki mesafe ve aynı anda pazarda olabilecek vatandaş sayısı ile giriş çıkış kontrollerine uyulup uyulmadığını yerinde inceledi.

16 Ekim 2020 Cuma günü saat 16.30’da Ülkemizde koronavirüsü vakalarının önüne geçmek ve farkındalık yaratmak amacı ile Cuma Pazarında gerçekleşen denetimlerde konuşan Kaymakam YILMAZ, “Türk milleti birçok badireler atlattı. Bunu da aşacağını inanıyorum. Çünkü milletimiz necip ve güçlü bir millet. Bu hafta okullarımızı da açtık. Şu anda geri dönüşleri aldığımızda okullarımızda önemli bir sorun yok, veliler de bu durumdan çok memnun. Ancak havaların soğuması ve Dünya genelinde vakaların tekrar artmaya başlamasıyla birlikte herkesin tedbirler konusunda (maske-mesafe- temizlik başta olmak üzere) çok daha titiz olmasını rica ediyoruz. Ben kamu sağlığını ilgilendiren bu mücadelede destek olan ve gerekli duyarlılığı gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Denetimlerde Kaymakam Ali YILMAZ’a, Belediye Başkan Yardımcısı Fırat HONAZ, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Halim KARAER, İlçe Emniyet Müdürü Harun TUTAK, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bilgehan HASYİĞİT ve Manavlar ve Sebzeciler Odası Başkanı Necati GÜRKIVRAK eşlik etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın