Erdoğan, Turgutlu Deneyap atölyesini açtı

  • Haberin Tarihi: 28 Eylül 2020
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Erdoğan, Turgutlu Deneyap atölyesini açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 26 Eylül Cumartesi Günü, Gaziantep Teknofest (Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali) alanında, Türkiye’de eş zamanlı Deneyap Teknoloji Atölyelerinin telekonferans bağlantısıyla toplu açılış töreni gerçekleştirildi.

Manisa Deneyap Atölyesi, Türkiye’de faaliyete geçen ilk 30 Atölye içinde yer almakta olup, Turgutlu Şehit Tolga Atug Gençlik Merkezi binasında bulunmaktadır. Deneyap Teknoloji Atölyesi sınıflarinda öğrencilerin görüntüleri ve açılış protokolünde Turgutlu Kaymakamı Ali YILMAZ, İl Gençlik ve Spor Müdürü Yunus ÖZTÜRK, Şube Müdürü Ömer KUTLU Turgutlu Tolga Artug Gençlik Merkezi Müdürü İsmail EKSÜR’ün katılımı ile kurdela kesimi ekranlarına yansıtılarak, 30 il ile eş zamanlı Manisa Deneyap Atölyesi açılışı gerçekleşti.

Milli Teknoloji Hamlesine katkı sunacak Manisa Deneyap Atölyesi, yapılan sınavla belirlenen il genelinden 160 öğrenciye ücretsiz olarak hizmet vermekte olup, gençlere çok sayıda teknolojik ve bilimsel kurslar düzenlemektedir. Deneyap Projesiyle, geleceğin bilim insanları ve mucitlerinin bilimsel, teknolojik donanım sahibi olmaları ve deneysel çalışmalarını yapabilecekleri uygun atölyelere kavuşmaları hedeflenmektedir.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın