Evinin kapısına:”Korona var, misafir kabul edemiyoruz” yazısı astı

  • Haberin Tarihi: 31 Temmuz 2020
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Evinin kapısına:”Korona var, misafir kabul edemiyoruz” yazısı astı

Turgutlu’da Kurudere Mahallesinde yaşayan 66 yaşında ki Abdurrahman Akça korona virüs salgını nedeniyle Kurban Bayramında evine misafir kabul etmediğini evinin giriş kapısına yazdığı yazıyla komşularına ve yakınlarına duyurdu.

Manisa’nın Turgutlu İlçesine bağlı Kurudere Mahallesinde 3 çocuk, 5 torun sahibi Abdurrahman Akça eşi Ümriye Akça ile yaşadığı evin girişini astığı yazı ile gündem oldu. Korona virüs nedeniyle evine misafir kabul etmeyen Akça kapısına yazdığı yazıda:”Değerli kardeşlerimiz, korona virüs riski nedeniyle bayram boyunca misafir kabul edemiyoruz. Kusura bakmayın, Bayramınız mübarek olsun”ifadelerine yer verdi.

Akça yaptığı açıklamada:”Korona virüs nedeniyle bu yazıyı astım. Korona virüs riskini çok kişi benimsemiyor ama ben riski benimsiyorum. Gün be gün etrafımızda dağılıyor, bunun için bu yazıyı asmakta yarar gördüm. Yazıyı okuyanlar iyi yapmışsın diyorlar, bende iyi yaptığımı düşünüyorum. Bu kurallara herkes uyarsa inşallah bu hastalığın hakkından gelinir. Toplu halde olursak risk büyür, herkese bu kurallara uymaya davet ediyorum”dedi.

Akça komşuları ile sosyal mesafeye uygun olarak uzaktan bayramlaşıyor ve mahalle sakinleri de kurallara uymanın önemini ifade ediyor.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın