FLOWER SHOW’A TURGUTLU BOTANİK İMZASI

  • Albümün Tarihi: 23 Kasım 2017
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

 

Eurasia Plant Fair/Flower Show Istanbul, Bugün  9. kez kapılarını katılımcı ve ziyaretçilerine açtı. İstanbul Tüyap Fuar Merkezinde  bugün açılan, Avrasya’nın en büyük en prestijli süs bitkileri ve peyzaj fuarı Flower Show ilk günde büyük ilgi gördü. Fuarın tek Manisalı katılımcısı olma özelliğini taşıyan Turgutlu Botanik Park, Belediyeler ve uluslararası katılımcıların ilgi odağı oldu. Fuar alanında geniş bir yere sahip Turgutlu Botanik Park yüzlerce firma arasında farklı konsepti ile tüm dikkatleri üzerine çekti

Onlarca belediye başkanı, binlerce yerli ve yabancı katılımcıyı ağırlayan Turgutlu Botanik Park ulusal basının da da ilgi odağı oldu.

Turgutlu Botanik Park Genel Müdürü Ahmet Özşirin: “Turgutlu Botanik Park’a olan ilgi bizi son derece memnun etti. 3 gün sürecek fuarın ilk  günü olmasına rağmen, bir çok belediye ve özel kuruluşu standımızda ağırladık. Ulusal ve uluslararası arenada Turgutlu’yu ve Manisa’yı temsil etmenin onurunu yaşıyoruz. Turgutlu Botanik Park Turgutlu’nun dünyaya açılan kapısı olma noktasında emin adımlarla ilerliyor” şeklinde konuştu.

–Katılımcılara Yerel İkramlar—

Turgutlu Botanik Park Fuar boyunca tüm katılımcılara, Turgutlu’nun kuru üzümü, Manisa’nın mesir macunu ve mesir çayı ikram etti. Bu ikramlar yerli ve yabancı katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.

–Yüzlerce Çeşit Bitki Sergilendi–

Eurasia Plant Fair/Flower Show Süs Bitkileri ve Peyzaj Fuarı’nda bulunan stadında, aralarında Bonsai Bougainvillea, Ficus Microcarpa Bonsai ve Topiary Bitki Sanatı gibi oldukça değerli olan bir çok türü, bitki severlerle buluşturan Turgutlu Botanik Park’ın kendi üretimi  olan bu bitkiler son derece büyük ilgi gördü.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Sacide
    23 Kasım 2017 19:18

    Turgutlu’lu olarak seninle gurur duydum Ahmet’cim, tebrikler. Emeği geçen herkesi kutluyorum

Bir Yorum Yazın