Gazeteci İlker Uyar 5000 Kilometrelik Yeni Rota İçin Tekrar Yollarda

  • Haberin Tarihi: 27 Haziran 2022
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gazeteci İlker Uyar 5000 Kilometrelik Yeni Rota İçin Tekrar Yollarda

Turgutlu’da uzun yıllardır gazetecilik yapan Basın Kartı sahibi İlker Uyar motosiklet ile tekrar yollarda.

Geçtiğimiz 11 bin 500 kilometre süren bir rota oluşturan Uyar Edirne’den Kars’a kadar Türkiye’nin neredeyse tamamına yakınını motosiklet ile dolaşmıştı.

Geçtiğimiz gün tekrar motosikleti ile yola çıkan İlker Uyar yaklaşık 5 Bin kilometre sürecek yolculuğuna başladı. Turgutlu’dan yola çıkan İlker Uyar Bir çok ilden geçip Elazığ’ın Ağın İlçesinde yapılacak Motosiklet Festivaline Gidecek. Uyar bu yolculuğunun büyük bir bölümünde ise çadır kurarak konaklayacak.

—Dünyanın En Tehlikeli Yolundan Geçecek—

Elazğ’da yapılacak olan motosiklet festivalinin ardından Tunceli üzerinden Karadeniz’e geçecek olan İlker Uyar bu güzergah üzerinde bulunan ve 2016 yılda Dünyanın en tehlikeli yolu seçilen D-915 “Soğanlı Geçidi” üzerinden sürüşüne devam edecek. 13 keskin virajı İle Türkiye’nin en zor yolu olan Soğanlı Geçidi sonrası Uyar Trabzon’a Ulaşmayı Planlıyor. Karadeniz turu sonrası Gürcistan’nın Başkenti Tiflis’e kadar sürecek olan yolculuğun ardından İlker Uyar geri dönüş İçin yeni bir rota belirleyecek.

—İlk Gün Nevşehir Göreme—
Motosiklet turunun ilk gününde yaklaşık 700 Km. Sürüş yaparak Nevşehir Göreme’ye ulaşan Gazeteci İlker Uyar burada ıssız bir dağda çadır kurarak Gün Doğuşu ve balonların kalkışını fotoğrafladı… Sizde bu maceralı yolculuğu takip etmek isterseniz.. Youtube: “İlker Uyar”
İnstagram: “ilkeruyar1410” adreslerini takip edebilirsiniz.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın