Gökhan Yörüyen;”Frene değil kurala güven”

  • Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gökhan Yörüyen;”Frene değil kurala güven”

Turgutlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Gökhan Yörüyen yoğun trafiğin yaşandığı bayram döneminde sürücülerin dikkatli araç kullanmalarını tavsiye etti.
Yörüyen;,”Trafik yoğunluğunun fazla olması ister istemez trafik kazalarının da artmasına neden olacaktır. Oluşan trafik kazaları nedeniyle her bayramda yaşanan üzücü görüntülerin bu bayramda ortaya çıkmamasını temenni ediyorum. Sürücülerimiz bu konuda çok daha dikkatli olsunlar. Yorgun, uykusuz bir şekilde araç kullanmasınlar. Emniyet kemerlerini mutlaka taksınlar ve hız limitlerine uysunlar. Özellikle gece seyahat eden sürücülerimizin dikkati belirli bir sürenin sonunda dağılır, karar verme ve uygulama refleksleri zayıflar. Bu nedenle sürücü yorulduğunda ve uykusu geldiğinde mutlaka mola vererek dinlenmeli. Sürücülerimizin bu tür durumlarda yavaş seyretmesi, ani frenden kaçınması olası bir kazanın önüne geçmede etkili olacaktır. Sürücülerimizin ihmalkâr olmamasını istiyoruz. Alınacak ve uygulanacak her türlü tedbir sevdiklerinizin üzülmesini önleyecektir.”
TRAFİK KURALLARINA UYALIM
EN İYİ SÜRÜCÜ KAZA YAPMAYANDIR
EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR
Bayram tatili nedeniyle trafikteki yoğunluğun her zamankinden çok daha fazla olacaktır,bundan dolayı sürücülerin daha dikkatli olmaları gerekir. Sürücülerin yorulunca mutlaka yol kenarında bulunan dinlenme tesislerinde dinlenmeleri ve yorgunluklarını attıktan sonra yola devam etmeleri Takdir Allah’tan ama tedbir ve dikkat sizlerden gelecektir. En iyi sürücü hız yapan değil, kaza yapmayan sürücüdür. Bu güzel bayramı sevdikleriniz ile geçirmeniz için trafik kurallarına uyun. Sevinç dolu olan bu günlerimizi hüzne çevirmeyin” ayrıca, ön koltuklarda küçük yaşta çocukların oturtulmaması ve uzun yola gidecek sürücülerin araçlarının bakımlarını mutlaka yaptırması , gerekir şimdiden tüm Müslüman âleminin Kurban Bayramı’nı kutlarım” ifadelerini kullandı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın