Hastaneden suçlu kaçırma operasyonunda 7 gözaltı

  • Haberin Tarihi: 3 Eylül 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hastaneden suçlu kaçırma operasyonunda 7 gözaltı

Turgutlu’da bir suçluyu adli muayeneden kaçıran gruba yönelik kapsamlı operasyonda olaya karışan 7 kişi gözaltına alındı ve emniyet sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli şahısların adliyeye getirilişinde adliye ve çevresinde polis ekipleri ile Özel Hareket Polisleri geniş güvenlik önlemleri aldı.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde geçtiğimiz Pazar günü hakkında 26 kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve sağlık raporu için hastaneye getirilen S.K. yakınları tarafından hastaneden kaçırıldı. Polisle girilen silahlı çatışmada S.K. omzundan vuruldu. Araç ile kaçırılan S.K. ilçe önce Manisa’da özel bir hastaneye götürüldü ancak hastane yaralıyı kabul etmedi ve şahıslar yaralıyı Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesine götürdü. Hastanelerde güvenlik önlemi alan polisler S.K.’yı yakaladı. S.K. polis nezaretinde tedavi altına alındı.

Olayın ardından emniyet güçleri hastaneden suçlu kaçırma olayına karışan şahıslar hakkında kapsamlı bir çalışma yaptı. Olaya karıştığı tespit edilen 2’si kadın 7 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğünde sorgularının ardından adli mercilere sevk edildi. Hastaneden şüpheli kaçırma olayına karışan şahısların adli mercilerde ki işlemleri devam ediyor. Konuyla ilgili olarak Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı ile emniyet güçleri çok yönlü soruşturmasını sürdürüyor.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın