İlker Uyar’ın getirdiği topraklar derneğe teslim edildi, Türkiye Tuğlası görücüye çıkacak (VİDEO)

  • Albümün Tarihi: 24 Haziran 2021
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Yerli ve milli üretim Volta Motor’un piyasaya yeni çıkardığı 170 cc RM5 modeli Türkiye turu yapan Turgutlulu gazeteci İlker Uyar sponsorları arasında yer alan Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği için memleketin her köşesinden bir avuç toprak topladı. Tuğla sanayicileri bu toprakları Turgutlu’nun killi toprağı ile bir araya getirecek ve Turgutlu’da Türkiye tuğlası üretilecek.

Toplamda 6600 km yol kat eden ve gittiği her ilden toprak alarak yolculuğunun sponsorları arasında yer alan Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneğinin projesi katkı sunan İlker Uyar, bugün derneğin yönetim kurulu toplantısına katıldı. Bir sunum yapan İlker Uyar yol hikayelerini üyelere aktardı.

Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Görçiz’de Turgutlu’nun tanıtımına katkı sağlayan İlker Uyar’a teşekkür ederken Türkiye Tuğlası fikrinin kendilerini çok heyecanlandırdığını ifade etti. Üretilen bu tuğla sembolik bir tuğla olacak ve Turgutlu’nun tanıtımına katkı sağlayacak.

 

 

Bir Yorum Yazın