İmam Hatip Ortaokulu Manisa İl Şampiyonu Oldu

  • Haberin Tarihi: 23 Mayıs 2022
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İmam Hatip Ortaokulu Manisa İl Şampiyonu Oldu

Turgutlu Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu, Şehrim Benim Evim bilgi yarışmasında Manisa il şampiyonu oldu.
Manisa ilinin milli tarihini ve milli kültürünü bilen, onlara sahip çıkan ve gelecek kuşaklara aktarabilecek yeterli donanıma sahip olan, öğrencilerin yaşadıkları ilin tarihi ve doğal zenginlikleri hakkında bilgi sahibi olmasını amaçlayan ve her yıl yapılan Şehrim Benim Evim bilgi yarışmasının Manisa İl finali 20 Mayıs’ta Manisa Büyükşehir Kültür Merkezi Lale salonunda yapıldı.
Yarışmaya Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa DİKİCİ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi YÜKSEL, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri; Ali KÜÇÜKÇAKIR, Coşkun DEMİR, Nusret MUÇEN, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Eyüp DEMİRCİ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi, Okul Müdürleri, Yarışmacı Öğrenciler ve Öğretmenlerinin katıldığı hayli çekişmeli ve heyecanlı yarışma sonunda 2020 yılında da Turgutlu’da yarışma 1.ci olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu, 27 Nisan 2022 de yine Turgutlu 1.si olmuş,10 Mayıs 2022 de Manisa’da Finalist olmuş,20 Mayıs 2022 de İl Finalinde Manisa İL ŞAMPİYONU olmuştur.
Yarışma İl Finaline; Turgutlu Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu, Akhisar Şehit Serdar Denizer İmam Hatip Ortaokulu, Demirci İmam Hatip Ortaokulu, Sarıgöl Atatürk Ortaokulu katılmıştı.
Yarışma sonunda bir konuşma yaparak yarışmaya katılan tüm okullara katılım belgeleri, kupa, madalyalarını veren İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa DİKİCİ katılan tüm yarışmacı öğrencileri tebrik etmiştir.2022 İl Şampiyonu olan Turgutlu Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokuluna Şampiyonluk kupası, yarışmacı öğrencilere satranç takımı ve 200 TL’lik kitap hediye çeklerini vermiştir.
Yarışmadan Şampiyonluk kupası ile dönen öğrencileri Turgutlu Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu okul bahçesinde Öğretmenler ve Öğrenci arkadaşları oldukça coşkulu sürpriz bir karşılama töreni ile arkadaşlarını kutlamışlardır.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın