İmam Hatip’te bilim fuarı

  • Haberin Tarihi: 18 Nisan 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İmam Hatip’te bilim fuarı

Turgutlu Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin, öğretmenler rehberliğinde hazırladığı “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı” sergisi açıldı.

Serginin açılışını gerçekleştiren Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, öğrencileri tebrik ederek başarılarını devamını diledi.

Okulun müdürü Ebru Yöntem, Öğrencilerinin ufkunu açmak ve geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek için bilim fuarını düzenlediklerini söyledi.

TÜBİTAK 4006 Bilim fuarının bu yıl ikincisini düzenlediklerini ifade eden Yöntem, “TÜBİTAK 4006 bilimfuarımızın bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Enver Yıldız, öğretmenlerin rehberliğinde özel öğrenciler tarafından hazırlanan 10 projenin sergilendiğini ifade etti. Fen ve Sosyal Bilimler uygulayan İmam Hatip Liseleri TÜBİTAK etkinliklerine katılmak durumundalar. Biz de okul olarak ikincisini düzenliyoruz. Burada ki amacımızda öğrencilerimizin ufkunu açmak için geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek için deneyimler kazandırıyoruz.”dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez ve davetliler, öğrencilerin hazırlamış oldukları projeleri incelediler.

Bilim fuarı açılışına, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ebru Yöntem, okul müdürleri, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın