İrem bebeği hep birlikte yaşatalım (VİDEO)

  • Albümün Tarihi: 9 Temmuz 2021
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde, henüz 2 aylıkken SMA Tip 1 hastalığına yakalanan 8 aylık İrem Nur bebeğin sağlığına kavuşması için Manisa Valiliği onaylı kampanya başlatılırken, Cuma – Pazar günlerini kapsayan 3 gün kermes düzenlenecek. Yakınları minik bebeğin bir an önce sağlığına kavuşması için hayırseverlerin ve vatandaşların desteğini bekliyor. Turgutlu Belediyesi ve İrem Nur Gönülleri’nin düzenlediği kermeste toplanan gelir İrem Nur’un tedavi için kullanılacak.

Turgutlu’da yaşayan Ceylan ve Ümit Çakto çiftçinin 8 aylık kızları SMA Tip 1 hastası olan İrem Nur için kent tek yürek olmaya başladı. Valilik onaylı bağış kampanyasına il destek Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın aracılığıyla encümen kurulundan geldi, 25 bin TL yardımda bulunan belediye tüm kenti İrem Nur için desteğe davet etti.

Valilik onaylı kampanyanın ardından Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası karşısında bulunan Orta Park’taki saat kulesi önünde kermes düzenlendi. 3 gün boyunca açık olacak kermeste elde edilecek gelir İrem Nur’un tedavi masraflarında kullanılacak. Kermesi ilk ziyaret eden isim ise Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve kurmayları oldu.

El ele verilerek, yardım kampanyasına sağlanacak her destek İrem bebek için çok önemli. Anne Ceylan Çakto ve baba Ümit Çakto, kızlarının bir an önce sağlığına kavuşması için Turgutlu halkının bağışlarını bekliyor.

—Anne, İrem Nur için destek bekliyor—

SMA hastası İrem Nur’un annesi Ceylan Çakto:”Bebeğim SMA Tip 1 hastası, yaşaması için ve normal bir çocuk gibi hayatına devam edebilmesi için yurtdışından ilaç alması gerekiyor. Bu ilaç çok pahalı ve bizim bunu karşılama imkanımız yok. Bu nedenle kampanya başlattık. Kampanyamız tüm Türkiye’yi kapsıyor, herkesin desteğini bekliyorum, desteğe ihtiyacımız var. Hep birlikte İrem’i yaşatalım, ailece mutlu bir hayat yaşamak istiyoruz” dedi.

—Başkan Akın: ”İrem bebeği hep birlikte yaşatalım”—

Sosyal sorumluluk projelerde her zaman yer alan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ise tüm Turgutlu’ya, Türkiye’ye seslendi ve İrem bebeği yaşatalım mesajı verdi.

Başkan Akın: “İrem Nur bebeğin SMA hastası olduğunu öğrendikten sonra biz Turgutlu Belediyesi olarak bir sorumluluk aldık. Öncelikle belediye encümenimizden İrem Nur için 25 bin TL nakdi yardım çıkarmıştık, bugün de bir kermes düzenledik. Bu düzenlenen kampanya ve kermes, Turgutlu, Türkiye ve yurtdışında yaşayan Türkiyeliler için bir farkındalık adına yapılmıştır. Ben tüm hemşehrilerime ve Türkiye’de bizi duyan hayırseverlere çağrıda bulunuyorum, İrem bebeği hep birlikte yaşatalım” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın