Kaçak içki iki çocuğu canından ediyordu

  • Haberin Tarihi: 20 Kasım 2018
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kaçak içki iki çocuğu canından ediyordu

Turgutlu’da bir tekel bayinden içki alan çocuk yaşta ki iki kişi zehirlendi.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinden Cumhuriyet Mahallesinde bulunan bir tekel bayisinden içki alan V.B. (17) ve K.B. (15) isimli çocuklar, bir süre sonra zehirlenme belirtisiyle Turgutlu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastanede yapılan tahliller sonucunda çocuklarda 154,80 promil alkol tespit edildi. Çocukların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenilirken polis ekipleri çocukların ifadeleri doğrultusunda kaçak içki satıldığı iddia edilen tekel bayinde incelemelerde bulundu.

Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığından arama izniyle tekel bayisine operasyon düzenleyen Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 43 adet 500 ml. pet su şişesinde rakı veya votka türü içki, 9 adet 700 cc şişe de Saılor’s Whisky ibareli viski, 5 adet 5 litre pet su şişesinde rakı veya votka türü içki, 5 adet 500 ml. pet su şişesinde şarap, 3 adet 1 litre cam şişede şarap, 2 adet 5 litre pet şişelerde şarap, 1 adet 700 cc şişede Tekirdağ rakısı ibareli bandrolsüz rakı, 1 adet 1000 cc şişe de Saılor’s Whisky ibareli viski, ve bandrolsüz alkoller ele geçirilirken, tekel bayisi işletmecisi de gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen tekel bayi işletmecisi, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın