Kazım Dilek’ten 15 Temmuz mesajı

  • Haberin Tarihi: 14 Temmuz 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kazım Dilek’ten 15 Temmuz mesajı

AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Kazım Dilek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından milletin iradesinin hiçe sayılarak demokrasiye ve millete karşı darbe girişiminde bulunulduğunu dile getiren Başkan Dilek, “Terör örgütü FETÖ/PDY tarafından milli birlik ve beraberliğimize, ülkemizin geleceğine yöneltilen hain kalkışma karşısında aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sel olup meydanlara akmış, şehit olmuş, gazi olmuş ama vatanı hainlere teslim etmemiştir.” dedi.

Vatandaşların meydanları darbecilere bırakmadığını ifade eden Dilek, “Gözlerini kırpmadan milletin üzerine ateş edenler, milletin korkacağını, meydan ve sokakları kendilerine bırakıp evlerine çekileceğini sandılar, fakat milletimiz üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde şehit edilen vatandaşlarımıza rağmen asla geri adım atmamış, meydanı darbecilere bırakmamıştır.

Bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, her bir köşesine özgürce ulaşabiliyorsak, muhakkak ki şehitlerimizin ve gazilerimizin bunda büyük emeği ve payı vardır.

15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Günü’nde kendilerini yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. Bu coğrafyada nasıl kahramanların yetiştiğini, kutsallarına nasıl sahip çıktıklarını hatırlatmak bizim en önemli görevlerimizdendir.

Devletine her zaman sahip çıkan milletimiz, darbecilere gereken cevabı 15 Temmuz gecesi vermiştir.

Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşında dedelerinin, atalarının izinde yürümekten onur duyan, bir an bile tereddüt etmeyen vatan evlatları oldukça ne darbeler ne de başka hain girişimler bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, tüm gazilerimize acil şifalar diliyorum.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın