Kongreye üye silinmeleri damga vurdu, kongre ertelendi (VİDEO)

  • Albümün Tarihi: 24 Kasım 2021
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Turgutluspor’da olağanüstü kongre yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi. Turgutlulu yüzlerce üyenin silindiği kongrede tansiyon zaman zaman yükseldi. Turgutluspor tarihinde ilk kez kongre salonunda çevik kuvvetle güçleri yer aldı. Manisalı mevcut başkan Taner Kestaneci, Turgutluları hiçe saydığını üye silerek ortaya koyarken Turgutluspor camiasının da silinen isimler Kestaneci ve Turgutlulu yönetici Tolga Seyman’a tepki gösterdi. Kongre öncesi adaylığını açıklayan Turgutlu Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Daşkan ise ertelenen kongrede Turgutluspor’u yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

Turgutlu Yedi Eylül Spor Salonunda gerçekleşen kongreye yoğun güvenlik önlemleri damga vurdu. Taraftarlar Taner Kestaneci’ya yoğun tepki gösterdi. Turgutlulu olmayan bir çok ismi kongresi üyesi yapan mevcut yönetim niyetini açıkça belli ederken Turgutlulular, Turgutluspor’a sahip çıkacaklarını kongre salonunda dile getirdi. Mevcut yönetim tarafından görevinden uzaklaştırılan bir çok isim ise yine Turgutluspor diyerek kongre salonuna geldiler ve kentin takımına destek oldular.

—Turgutlulu yönetici Turgutlululara karşı—

Taner Kestaneci’nin mevcut yönetiminde yer alan ve tek Turgutlulu isim olan Tolga Seyman ise kongre salonunda büyük tepki topladı. Belediye Başkanı Çetin Akın ve Başkan adayı Ahmet Daşkan ile tartışan Seyman, Turgutluluların kulübün başında görmek istemediği Taner Kestaneci’nin yanında olması gerginliğin tırmanmasına neden oldu. Seyman’a kongre üyeliğinden çıkardıkları çocukluk arkadaşları bile tepki gösterdi.

—Eski başkanlar devrede—

Kongrede Turgutluspor’un Onursal Başkanlarından Serhat Orhan, kulüp başkanlarından Murat Ayhan, Burçin Ayarcı, Hüseyin Güleç gibi isimlerde yer aldı. Gergin ortamda Taner Kestaneci ile mini bir toplantı yapan Çetin Akın, Serhat Orhan, Murat Ayhan, Turgutluspor’un değerlerine uygun davranılması gerektiğini dile getirdi. Eski başkanlardan Burçin Ayarcı ise üye silinme olayının hukuksuz olduğunu, Anayasaya aykırı davranıldığını dile getirdi. Ayarcı, kulübün ve şehrin haklarını sonuna kadar hukuk arenasında arayacaklarını ifade etti.

—“Turgutluspor’a sahip çıkacağız”—

Turgutluspor’a sahip çıkacaklarını ifade eden Ahmet Daşkan: “Turgutluspor’u bu şehrin değerlerini yok sayan, Turgutlulu olmayanlara bırakmayacağız. Biz takımımıza sahip çıkıyoruz, ertelenen kongrede herkesi Turgutluspor için kongre salonuna bekliyorum” dedi.

457 kongre üyesinin bulunduğu Turgutluspor’da 95 isim katılım gösterdi. Kongre 1 Aralık 2021 tarihine ertelendi.

 

Bir Yorum Yazın