Korona denetimleri devam ediyor

  • Haberin Tarihi: 14 Eylül 2020
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Korona denetimleri devam ediyor

İçişleri Bakanlığı Covid -19 Tedbirleri kapsamında denetimlerle ilgili 81 İl valiliğine genelge gönderdi. Genelgede, salgının son günlerdeki yayılım seyri göz önünde bulundurulduğunda, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının öneminin bir kez daha ortaya çıktığı ifade edildi.

Bu kapsamda, koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk görevlilerinin (zabıta, özel güvenlik vb.) katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından “Sağlık İçin Hepimiz İçin” parolası ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde genel denetimler gerçekleştirildi.
Bu doğrultuda Kaymakam Ali YILMAZ, Turgutlu ilçe merkezinde denetimler gerçekleştirdi ve vatandaşlara ve işyerleri sahiplerine maske, sosyal mesafe ve el hijyeni konularında uyarılarda bulundu.

Kaymakam YILMAZ’a, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Halim KARAER, İlçe Emniyet Müdürü Harun TUTAK, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bilgehan HASYİĞİT ve yetkililer eşlik etti.
Alınan tedbirlere uyulması konusunda pazar esnafına tek tek uyarılarda bulunan Kaymakam Ali YILMAZ, alışveriş yapan vatandaşlara salgının devam ettiğini hatırlatarak hem kendileri hem yakınları hem de toplum sağlığı açısından tedbirlere uymalarını istedi.

Denetimlerinde vatandaşlarla samimi sohbetler gerçekleştiren ve vatandaşlarla esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Kaymakam YILMAZ sorulan soruları tek tek cevaplandırdı ve esnaflara hayırlı işler dileklerinde bulundu.

Maske ve sosyal mesafe denetimleri kapsamında, 10 Ağustos 2020 günü 12 kişiye 10 bin 800 TL para cezasının kaydedildiği ilçe genelinde, 375 işyerinde denetleme gerçekleştiren ekipler, maske, fiziki mesafe, hijyen ve fiyat kontrolleri gerçekleştirerek, önceki uyarılara rağmen kurallara aykırı hareketin tespit edildiği 1 düğün salonu işletmesine 3.150 TL para cezası uygularken, işyeri sahipleri ve çalışanlarına da kontrollü sosyal hayat kurallarını hatırlattılar.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın