MASKİ, Çetin Akın ve gazetecilerin “Su kesildi” haberini doğruladı

  • Haberin Tarihi: 4 Eylül 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
MASKİ, Çetin Akın ve gazetecilerin “Su kesildi” haberini doğruladı

MASKİ Genel Müdürlüğü yaptığı açıklama ile Turgutlu’da haber sitelerinde “Büyükşehir Engelli Öğrencilerin Çalıştığı +1 Kafenin Suyunu Kesmiş” başlığı ile yayınlanan haberini ve bu bilgiyi belediye meclisinde açıklayan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı doğruladı.

Turgutlu’da faaliyet gösteren ve Down Sendromlu bireylerin çalıştığı +1 Kafe’nin suyunun kesildiğine yönelik haber hakkında bir açıklama yayınlayan MASKİ açıklamasında; “Turgutlu Belediyesi 4 aylık su borcunu ödemediği için TURBEM Eğitim ve Gençlik Merkezi’nin suyu Temmuz ayında kesilmiştir. Haberde yer aldığı gibi su hizmetinin borç nedeniyle sonlandırılması +1 Kafe’ye yönelik değil, kafenin de içerisinde yer aldığı gençlik merkezinin su borcundan dolayı gerçekleşmiştir. Gençlik merkezinin bünyesinde birçok alan bulunmaktadır. İlgili Belediyenin borcunu kısa bir süre içerisinde ödemesine takiben hemen suları açılmıştır.” Denildi.

Down Sendromlu bireylerin rehabilitasyon amaçlı çalıştığı +1 Kafe TURBEM Eğitim ve Gençlik Merkezinin içerisinde bulunuyor.

Ayrıca MHP’li belediye döneminde MASKİ’nin biriken su borçlarını mahsup etme yoluna gittiği ve Turgutlu Belediyesinin alacaklarından su giderlerini düştüğü öğrenildi.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • ŞAMİL
    5 Eylül 2019 11:35

    cengiz çok paracı olmuş engellilerin suyunu kesecek kadar gözünü toprak doyursun.

Bir Yorum Yazın