Roman vatandaşlardan “şehit” tepkisi

  • Haberin Tarihi: 4 Mayıs 2021
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Roman vatandaşlardan “şehit” tepkisi

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde Roman vatandaşlar  Suriye’nin İdlib Kentinde vatani görevini yapan Caner Sarmaşık’ın hayatına son vermesinden sonra yaşanan şehitlik tartışması nedeniyle sokağa döküldü.

 29 Nisan 2021 tarihinde Suriye’nin İdlib kentinde askerlik görevini yürüten Caner Sarmaşık iddiaya göre intihar etti. Askeriyeden yapılan açıklamada ; konunun intihar olduğu belirtildi. Roman vatandaşlar durumun şüpheli ölüm olduğunu iddia ederken daha önce konuyla ilgili Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tangel ve Roman kökenli CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu durumun şüpheli olduğunu ve askerin psikolojik baskı gördüğü yönünde açıklama yapmışlardı.

Türkiye’nin birçok farklı noktasında yaşanan olayla ilgili tepkilerini ortaya koyan Roman vatandaşlar, Manisa’nın Turgutlu İlçesinde’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Alanın’da bir araya gelerek, açıklama yaptılar. İstiklal Marşı okuyan grup daha sonra polis uyarısı ile alandan uzaklaştırıldı. Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Harun Tutak , alandaki vatandaşları evlerine dönme konusunda ikna etti.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın