Suça sürüklenen çocuklar için toplandılar

  • Haberin Tarihi: 28 Eylül 2020
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Suça sürüklenen çocuklar için toplandılar

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı Turgutlu Kaymakamı Ali YILMAZ başkanlığında Turgutlu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıya, Kaymakam YILMAZ’ ın yanı sıra Aile Mahkemesi Hâkimi Burcu CİHAN, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Halim KARAER, İlçe Emniyet Müdürü Harun TUTAK, Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan KIZIL, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Suudi ARSLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖLMEZ, Cumhuriyet Başsavcılığı Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürü Remzi KILIÇ, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Bülent UĞRAŞ, İlçe Jandarma Komutanlığı personeli Astsubay Çavuş Gülnur ŞİN, İlçe Sağlık Müdürlüğü Personeli Psikolog Büşra AKKAYA ve Sosyal Çalışmacı Ezgi KÖYBULAN, Denetim Serbestlik Müdürlüğü Personeli Dr. Şeyma Aybek DUMAN, Sosyal Hizmet Merkezi Personeli Sosyal Çalışmacı Semih GÖKÇE, Sosyolog Duygu ÇIKLA ve Sosyolog Mahmut Hüdai YAYINTAŞ katıldı.

Toplantıda koruyucu ve destekleyici tedbir kararları hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından kurumların gerçekleştirdiği faaliyetler ve kurumlar arası koordinasyon, suça sürüklenen çocuklar hakkında alınacak önlemler ve yapılması planlanan çalışmalar, aile ve çocuklara yönelik gerçekleştirilmesi düşünülen sosyal faaliyetler, İlçemizde meydana gelen ve suç teşkil eden olaylarda kurumların üzerine düşen sorumluluklar ve yapılan çalışmalar görüşüldü.

Ayrıca korunmaya ihtiyacı olan veya suça sürüklenen çocukların topluma kazandırılmasının son derece önemli olduğunu ve yapılacak çalışmalarda tüm desteği sağlayacağını ifade eden Kaymakam YILMAZ, çocukların korunmasıyla ilgili kurumlar arası koordinasyonun iyi sağlanması ve her kurumun üzerine düşen görevi hassasiyetle yerine getirmesinin önemini vurguladı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın