Takımdan ayrılan Burak konuştu:”Kulüp Başkanı üzerime yürüdü”

  • Haberin Tarihi: 12 Ocak 2021
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Takımdan ayrılan Burak konuştu:”Kulüp Başkanı üzerime yürüdü”

Turgutluspor’da geçtiğimiz günlerde karşılıklı anlaşarak ayrılan Burak Yılmaz’ın ayrılış sürecinde büyük bir skandalın yaşandığı öğrenildi. Kulüp Başkanı Taner Kestaneci’nin gurbetçi oyuncunun üzerine yürüdüğü ve hakaret ettiği iddia edildi.

TFF 2.lig Kırmızı grup temsilcisi Turgutluspor’da sportif başarı yönetimin basiretsiz tutumları nedeniyle gölgede kaldı. İddiaya göre Turgutluspor kulüp başkanı Taner Kestaneci ailevi nedenlerden dolayı ayrılmak isteyen başarılı sol bek oyuncusu Burak Yılmaz’ın üzerine yürüdü. Gazetecilik görevimizi yerine getirerek Avusturya’ya dönen genç oyuncu Burak Yılmaz’a ulaştık ve iddiaları sorduk.

Turgutluspor’un büyük bir camia olduğunu ifade eden Burak Yılmaz ailevi nedenlerden dolayı takımdan ayrılan genç oyuncu camiaya hakkını helal ederken yaşadıklarını anlattı ve “Bugün bunlara ben maruz kaldım, başkan meslektaşlarım yaşamasın”dedi. Sezon başında 50 bin TL peşinat alan oyuncu sözleşmesi fesih etmek için 40 bin TL’sini kulübe geri ödediğini söyleyen Burak Yılmaz yaşadığı olayın şokunu hala yaşadığını ifade etti.

İddia edilen olayları anlatan genç oyuncu:”Yazın Turgutluspor ile anlaştım ve ilk kez Türkiye’de futbol oynayacaktım. Ancak 1,5, 2 ay geçti, ben Türkiye’ye alışamadım. Bu durumlardan sonra kulüp başkanımızın yanına gittim ve başkanım ben burada yapamıyorum ve ailevi problemlerim var dedim. Başkanımızda bana devre arasına kadar devam et, takımda sol bek yok sonra ayrılırsın bize yardımcı ol dedi, bende bunu kabul ettim. Başkanımızda ama bana söz ver, kalan maçlarda elinden geleni yapacaksın dedi. Bende kalan tüm maçlarda elimden geleni yaptım ve mücadele ettim. Ben bunlara tamam dedim ve başkanda bana bende sana söz veriyorum, 7 Ocak’ta sözleşmeni fesih ederiz dedi. Sezon başı ilk peşinat olarak 50 bin TL aldım, ikinci peşinatlar 11. aydaydı ve bana sana vermeyeceğiz, sen takımdan ayrılacaksın dedi. Bende bunu kabul ettim. Bodrum maçından sonra başkanın yanına gittim ve başkanım zaman geldi çattı, sen bana böyle söz verdin bende kalan maçlarda oynadım ve takımımı yalnız bırakmadım dedim. Sonra başkan bana o işler öyle olmuyor dedi. Sen buradan gittikten sonra başka yerde futbol oynarsan o takım bize para ödemek zorunda dedi. Ama bende başkanım sizin bana verdiğiniz söz böyle değildi dedim ve bunu neden son gün söylüyorsunuz dedim. Bende ona göre kendimi hazırlardım, durumumu ayarlardım dedim. Bende yaşanan bu olay sonrası Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı aradım, Çetin Akın’ın da bana verilen sözden haberi vardı. Bende Çetin Başkanı arayıp, başkanım bunlar yaşandı, ben alacaklarımı da bırakıyorum dedim , 250 bin TL’yi buraya bırakıyorum ve bana zorluk çıkarıyorlar diye ilettim. Sonra Çetin Başkan, kulüp başkanını aramış, ben ne konuştuklarını bilmiyorum. Sonra ben tesisin mutfak kısmında oturuyordum, Taner Başkan yüksek sesle Burak diye bağırdı ve ben ne olduğunu anlamadım. Sonra başkan benim üzerime yürüdü ve beni 2 kez ittirdi, elini kaldırdı. Sonra sözleşmesini fesih etmeye gelen diğer arkadaşım Mehmet Kuruoğlu’da oradaydı, o araya girdi ve başkanım bu size yakışıyor mu siz başkansınız dedi ve araya girdi.Bende onlara dedim ki o zaman aldığım paraları geri bırakayım ve öyle sözleşmeyi fesih edelim dedim. Sezon başında aldığım 50 bin TL’den 40 bin TL’sini verdim ve sözleşmeyi öyle fesih ettik. Keşke böyle şeyler olmasaydı, bu tarz şeyler yaşanmasıydı. Turgutluspor büyük bir takım ve bu sezonda başarılı gidiyorduk. Takımdan gönül kırıklılığı ile ayrıldım, ben sessiz sakin bir oyuncuyum yani bu tarz işlere karışmam da. Ben futbol hayatımda ilk kez bunu yaşadım, üzerime yürüdü, beni ittirdi. Ben böyle terbiyesizlik görmedim. Ben hakkımı helal ediyorum ama bugün bunları bana yapan yarın bir başka arkadaşıma yapan. Böyle şeyler yapan elbet Allah’ın dan bulur”dedi.

Olaya tanıklık eden Turgutluspor’da şampiyonluk yaşayan ve bu sezon oynadığı süre boyunca takıma katkı sağlayan Mehmet Kuruoğlu’ya ulaştık ve yaşanan olayları sorduk. Kuruoğlu:”Bende o gün sözleşmemi fesih etmeye gelmiştim. Zaten Burak’ın daha önceden ayrılacağını duymuştuk. O anda Taner Başkanın, Burak’ın üzerine yürümesini gördüm ve araya girdim. Taner Başkan ile Burak’ı ayırdım, hoş olmayan görüntülerdi,bu görüntü beni üzdü”ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın