Turgutlu bağ bozumunu yaşıyor, üzüm hasadı devam ediyor

  • Haberin Tarihi: 3 Eylül 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu bağ bozumunu yaşıyor, üzüm hasadı devam ediyor

Turgutlu Ovası’nda yeni sezonun kuru üzümlerini hazırlamak için bağlardaki üzümlerin kesimine başladı.Üretici bir yandan üzümlerini keserken bir yandan da sergi yerlerinde kurutma işlemini sürdürüyor.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde çiftçiler, yeni sezonun kuru üzümlerini hazırlamak için bağlardaki üzümlerin kesimine başladı. Turgutlu Ovası’nın başlıca ürünü olan ve Sarıbey, Urganlı, Yeniköy, Derbent Altı, Avşar Altı, Alacalı, Arpalık, Gediz Kıyısı mevkilerindeki 60 bin dönüm arazide yetişen sultaniye çekirdeksiz üzümünün hasadına ve üzümlerin kesimine başlandı. Bağ bozumu sürecinde olan çiftçiler için Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın bereketli bir hasat mevsimi diledi.

Akın;”Bağ Bozumunda üzüm bağında çalışan işçi kardeşlerimize çalışmalarında yardımcı olduk. Sultaniye Çekirdeksiz kuru üzümün hak ettiği değeri bulmasını için çalışmalarımız sürecek. Uzun zamandır Bağ Bozumunda sıkıntı yaşayan üreticimiz ile bir araya gelerek çözüm üreteceğiz. Kuru üzümün çeşitlendirerek sofralara sunmak gerekir. İç piyasada tüketimi arttırmak üzüm fiyatının üreticiyi memnun edecek seviyelere gelmesine katkı sunacaktır. Çiftçimiz alın terinin karşılığını almalı” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın