Turgutlu Devlet Hastanesinde taciz iddiası

  • Haberin Tarihi: 23 Temmuz 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu Devlet Hastanesinde taciz iddiası

Turgutlu Devlet Hastanesinde ki taciz iddiası gündeme bomba gibi düştü. İddiaya göre bir laborant hastanede stajyer olan görev yapan bir genç kızı uykusunda öperek taciz etti. Hastane yönetimi idari soruşturma başlatırken durumu savcılığa bildirdi.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde faaliyetlerini sürdüren ve başarılı performanslarıyla sağlık sektöründe adından sıkça söz ettiren Turgutlu Devlet Hastanesinde ki taciz iddiası gündemi sarstı.

İddiaya göre hastanenin kan alma laboratuvarında staj yapan Ö.Y.(23) 16 Temmuz 2019 tarihinde bölüm sorumlusundan izin alarak dinlenme odasında dinlenmeye çekildi. Dinlenmeye çekilen stajyer Ö.Y., laborant olarak görev yapan B.Ö.(47) tarafından uykusunda öpülerek taciz edildi. Öpüldüğünü hisseden genç kız 19 Temmuz 2019 tarihinde şahitlerinde imzasının bulunduğu dilekçe ile hastane yönetimine tutanak ile başvuru yaptı. Öte yandan tacize uğradığını iddia eden Ö.Y. “Beni neden öptüm diye” sorduğu taciz uyguladığı iddia edilen B.Ö.’nün ise “çok güzel uyuyordun, ne yapayım bu kadar güzel olmasaydın” dediği iddialar arasında yer aldı.

Başvuru sonrası hastane yönetimi harekete geçti ve idari soruşturmanın yanında yönetim durumu Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığına bildirdi. Hastanede yaşanan taciz iddiası sonra hastane yönetimi soruşturmanın devam ettiğini ifade etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın