Turgutlu merkezli FETÖ operasyonu, 3 tutuklama

  • Haberin Tarihi: 13 Ocak 2021
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu merkezli FETÖ operasyonu, 3 tutuklama

Turgutlu merkezli yapılan FETÖ/PDY operasyonunda eş zamanlı olarak 7 adrese baskın yapıldı ve operasyonda 7 isim gözaltına alındı. Operasyonda 40 bin Amerikan doları ve dijital materyal ele geçirildi.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Güncel Yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Turgutlu merkezli  operasyon düzenlendi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası örgütün çıkış noktaları arasında yer alan Turgutlu’da polis FETÖ ile mücadelesine ara vermeden devam ediyor. Elde edilen istihbarat bilgileri ışığında Turgutlu merkez ve Manisa, İzmir, Adana , Aydın yapılan operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

Operasyonda halen örgütte faaliyet yürüten, örgütün hücre evlerinde kalan F.M., M.D., S.D.,S.Ö., A.Ö.K., S.İ.U. ve E.A. gözaltına alındı. Operasyonda FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne ait çok sayıda doküman, dijital materyal ve 40.000 Amerikan Doları ele geçirildi.

Emniyet sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen isimlerden F.M., M.D. ve S.İ.U. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şahıslardan 2’si savcılık sorgusunun ardından serbest kalırken diğer 2 şahıs mahkemece adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın