Turgutlu polisi aman vermiyor

  • Haberin Tarihi: 17 Ekim 2020
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu polisi aman vermiyor

Turgutlu polisi 15 günde 152 şüpheliyi yakaladı, 22’si tutuklandı. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında 8 şüphelinin yakalandığı 8 farklı olayda, şüphelilere ait 32 gr esrar maddesi, 14 gram kristal maddesi ele geçirildi. 1 şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edilirken, 7 şüpheli hakkında soruşturma mahkemece devam ettiği belirtildi.

Covid-19 ile mücadele kapsamında, balık restaurantı ve kıraathanede alkol sunumu yapıldığı ve sigara içildiğinin duyumu üzerine yapılan operasyonda, 33 şahsa maske kullanmamak ve sosyal mesafeye uymamaktan idari para cezası uygulandığı ifade edildi. Ayrıca ev karantinasına uymayan 11 şahsa adli işlem başlatıldı, maske takmadığı tespit edilen 92 şahsa idari para cezası uygulandı. Trafik uygulamalarında 8 motosiklet ve 1 otomobil men edilirken, 66 bin 882 TL para cezası kesildi.

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü, 15 gün içinde yapılan çalışmalarda çeşitli suçlardan aranması olan 152 şüpheliyi yakalayarak adli mercilere teslim ederken, 22 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine bağlı infaz büro ekiplerinin, ilçede polis sorumluluk bölgesinde 1 – 15 Ekim 2020 tarihleri arasında yaptığı çalışmalarda, 6 ayrı suçtan yakalama kararı olan ve hakkında 11 yıl 6 ay 22 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, 3 ayrı suçtan yakalama kararı olan ve hakkında 7 yıl 11 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, silahla Tehdit suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 6 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, 4 ayrı suçtan yakalama kararı olan ve hakkında 5 yıl 7 ay 17 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, Hırsızlık suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 3 yıl 1 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, 3 ayrı suçtan yakalama kararı olan ve hakkında 2 yıl 10 ay 19 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli, özel belgede sahtecilik suçundan yakalama kararı olan ve hakkında 2 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edildiler.

Operasyonel çalışmalar kapsamında ise kaçak Alkol ile mücadele kapsamında yapılan 4 ayrı operasyonda, 2.033 litre kaçak şarap, 18.5 litre kaçak rakı, 1 litre kaçak votka, 0.70 litre kaçak viski, 1 litre etil alkol, kaçak alkol satışından ele geçirilen 550 TL para ve 480 adet tütün sarılı makaron ele geçirildi, yakalanan 6 şüpheli hakkında soruşturmanın mahkemece devam ettiği belirtildi.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında meydana gelen 8 farklı olayda 8 şüpheli yakalandı, şüphelilere ait 32 gr esrar maddesi,  14 gram kristal maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili 1 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 7 şüpheli hakkında soruşturmanın mahkemece devam ettiği öğrenildi. Covid-19 ile mücadele kapsamında, balık restaurantı ve kıraathanede alkol sunumu yapıldığı ve sigara içildiğinin duyumu üzerine yapılan operasyonda, 33 şahsa maske kullanmamak ve sosyal mesafeye uymamaktan idari para cezası uygulandı. Ayrıca Covid-19 ile mücadele kapsamında ev karantinasına uymadığı tespit edilen 11 şahıs hakkında adli işlem başlatıldı, maske takmadığı tespit edilen 92 şahsa idari para cezası uygulandı ve 2046 şahıs maske takmaları konusunda uyarıldı, 422 işyeri denetlendi.

İlçe genelinde yapılan trafik uygulamalarında, 724 araç ve motor denetlendi. Denetimlerde 66.882 TL para cezası uygulandı ve 8 motosiklet ile 1 otomobil trafikten men edildi. Meydana gelen çeşitli hırsızlık olaylarında suçüstü toplam 5 şahıs yakalandı, 2 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi. 3 şahıs denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakıldı. Ayrıca meydana gelen çeşitli adli olaylar ve şüphe üzerine durdurulan 7 şahsa ait 3 ruhsatsız tabanca, 3 kuru sıkı tabanca ve 1 tüfeğe gerekli adli ve idari işlemlerin yapılabilmesi için el konulduğu açıklandı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın