Turgutlu’da 15 Temmuz konferansı

  • Haberin Tarihi: 13 Temmuz 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu’da 15 Temmuz konferansı

Turgutlu ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında “15 Temmuz Günü” adıyla konferans düzenlendi.
Mesadet Özcan Konferans Salonunda düzenlenen konferansa, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, AK Parti İlçe Başkanı Kazım Dilek, Daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Konferansa konuşmacı olarak katılan Prof.Dr.Halit Ev, FETÖ denen illetin, İbadet, ticaret ve ihanet olarak adlandırılan kademelerde, ibadet olan kısımda kalanlarında hata da ısrar ettiklerini belirterek, “bir gün yeniden he rşeyin eskiye döneceğine, tıpkı geçmişte olduğu gibi güçlü olacaklarına inanıyorlar. Ders almış, uslanmış asla değiller.”dedi.
15 Temmuz’da ehli sünnet olarak bilinen kişilerin bir müslümana yakışmayacak tavırlar sergilediğini anlatan Ev, şunları söyledi:
15 Temmuz günü Türkiye için acı ve kara bir gündü. Birilerinin çeşitli oluşumların içinde olduğu herkesin malumuydu ama, bu kadar da olur mu diye düşünüp, hayretle izlediğimiz bir gün. O gün, bir Müslümana yakıştırmadığımız, konduramadığımız hareketlerin yapılması çokta beklenen bir şey değildi. Meselenin ilk başladığı tohumların ilk atıldığı yerlere gidildiği zaman aslında az çok belli oluyor bazı şeyler. Aslında meselenin önemli kısmı, dinin istismar edilmesidir. İbadet, ticaret ve ihanet olan kademelerde ibadet olan kısımda bulunan kişiler de hata da ısrar ediyorlar. Bir gün yeniden her şeyin eskiye döneceğine, tıpkı geçmişte olduğu gibi güçlü olacaklarına inanıyorlar. Ders almış, uslanmış asla değiller.”
Konferans sonrasında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Prof.Dr.Halit Ev’e çiçek verildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın