Turgutlu’da Öğretmenler Günü Kutlandı

  • Haberin Tarihi: 24 Kasım 2021
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu’da Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Turgutlu’da da törenle kutlandı.

Kutlamalar çerçevesinde, ilk olarak 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanında Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez tarafından çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Programa, Kaymakam Ali Yılmaz, Belediye Başkanı Çetin Akın, Cumhuriyet Başsavcı vekili Mehmet Çiftçi, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı. Halim Karaer, İlçe Emniyet Müdürü Harun Tutak, Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez ve Şube Müdürleri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Programda birer konuşma yapan Kaymakam Ali Yılmaz,  ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez ilçede görev yapan öğretmenlerin gününü kutladı ve görevlerini büyük bir özveriyle yapmalarından dolayı teşekkür ettiler. Ayrıca mesleğe yeni başlayan ve emekliliğe ayrılan birer öğretmen de konuşma yaparak, duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

Adaylığı biten 4 öğretmenin yemin ettiği törende görev süresini tamamlayıp emekli olan 9 öğretmene Hizmet Şeref Belgesi verildi. Program sonrası Kaymakam Yılmaz ve ilçe protokolü, emeği geçen okul müdürü, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın