Turgutlu’da tehlikeli gerginlik

  • Haberin Tarihi: 15 Temmuz 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu’da tehlikeli gerginlik

Turgutlu’da meydana gelen olayda Suriyeli mültecilerle vatandaşların arasında yaşanan olayda bir kişi bıçaklandı, bir kişide atılan taşlarla başından yaralandı. Tehlikeli gerginliği polis ekipleri havaya ateş açarak önleyebildi.

Manisa’nın Turgutlu ilçesi İstasyonaltı Mahallesi İstekli sokak üzerinde meydana gelen olayda iddiaya göre sokakta oynayan çocuklardan rahatsız olan Suriyeli aile çocukları azarladı. Çocukların durumu ailelerine söylemesi üzerine sözlü tartışma bir anda arbedeye döndü. Suriyeli aile E.Ç.’yi (30) sırtından bıçaklarken M.F.Ç.’yi başından yaraladılar. Yerli halk Suriyelilere büyük tepki gösterirken karşılık taş yağmuru yaşandı. Bölgeye çok polis sevk edilirken mahallelerinde Suriyeli istemeyen öfkeli vatandaşları polis güçlük kontrol altına alabildi.

Tehlikeli gerginliği polis havaya ateş ederek ve biber gazı kullanarak önleyebildi. Suriyeli aile yoğun güvenlik önlemleri altında sokaktan çıkarılırken sokak sakinleri Suriyeli istemediklerini, sürekli olarak huzurluk yaşadıklarını ve Suriyelilerin yasa dışı işler yaptığını iddia ettiler.

Polis ekipleri Suriyelilerin yaşadığı evin önünde güvenlik önlemleri aldı, yaralı vatandaşlarının  durumunun iyi olduğu öğrenilirken mahalle sakinleri Suriyeli istemediklerini yüksek sesle ifade etti.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın