Turgutlu’da vaka sayıları artıyor

  • Haberin Tarihi: 11 Haziran 2020
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Turgutlu’da vaka sayıları artıyor

Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan korona virüs vakalarında Türkiye’de düşüş yaşanırken Turgutlu’da vaka sayısı artış gösteriyor. Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz durumla ilgili açıklama yaptı ve vatandaşların tedbirlere uymasını talep etti.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada :”1 Haziran itibari ile Ülkemiz genelinde ve İlçemizde normalleşme dönemine, yani ‘Kontrollü Sosyal Hayata’ geçiş yapıldı. Ancak Turgutlu için riskin hala yüksek olduğunun, toplam vaka sayımızın artmaya devam ettiğinin halkımızca bilinmesi ve herkesin bireysel düzeyde önlemlerini alması gerektiğinin bilincinde olması gerekmektedir. Bu ‘kontrollü sosyal hayat’ döneminde salgın önceki gibi yaşamaya devam edersek, maalesef hepimizi sıkıntılı günler bekliyor demektir; normalleşmeyi kesinlikle yanlış anlamamalı, hayatımıza uzmanların tavsiyelerine göre devam etmeliyiz. Virüsün kesin bir ilacı ve aşısı uygulamaya geçene kadar da bu tedbirlere devam etmeye mecburuz.
Yeniden faaliyete başlayan lokanta, kahvehane, kuaför vb. işletmeler başta olmak üzere herkesin kurallara sıkı bir şekilde uyması şarttır. Mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan uzak durmalı, mecburi durumlarda da maske takarak ve en az 1.5 metre sosyal mesafe kuralına uyarak toplumsal ortamlara katılmalı, sık sık sabunla el yıkama başta olmak üzere hijyene çok dikkat etmeliyiz. Elbette bu konuda oluşturduğumuz 13 denetim ekibiyle işletme ve işyerlerinde, kalabalıkların olduğu çarşı-pazaryeri gibi alanlarda sık sık denetimler yapılacak, uymayanlara gerekli cezai işlemler kesinlikle uygulanacaktır. Ancak dönem herkesin öncelikle kendi tedbirini alma dönemidir. Ben bu süreçte başta sağlık çalışanları olmak üzere, kolluk kuvvetlerine, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan Vefa Sosyal Destek görevlilerine ve mücadelede görev alan tüm kamu personeline bilhassa teşekkür ediyorum.”ifadelerine yer verildi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın